fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Rusi tvrdia, že už poznajú páchateľa atentátu na Duginovú (video)

Dvadsaťdeväťročná Daria Duginová zomrela pri explózii výbušniny v jej vozidle SUV.

Máte tip? napíšte nám mailom

22.8.2022 (Webnoviny.sk) – Ruská Federálna bezpečnostná služba (FSB) v pondelok obvinila ukrajinské spravodajské služby zo zorganizovania zabitia dcéry popredného ruského nacionalistického ideológa Alexandra Dugina. Dvadsaťdeväťročná Daria Duginová zomrela v sobotu večer pri explózii výbušniny v jej vozidle SUV.

Páchateľkou má byť Ukrajinka

FSB uviedla, že zabitie Duginovej „pripravili a spáchali ukrajinské špeciálne služby“. Poradca ukrajinského prezidenta Mychajlo Podoľak v nedeľu poprel akékoľvek zapojenie Ukrajiny do zabitia Duginovej.

FSB však v pondelok vyhlásila, že páchateľkou je ukrajinská občianka Natalia Vovková, ktorá potom z Ruska utiekla do Estónska.

Putinov ideológ

Podľa ruskej spravodajskej služby Vovková pricestovala do Ruska v júli s 12-ročnou dcérou a prenajala si byt v budove, v ktorej žila Duginová.

Vovková bola podľa FSB s dcérou na nacionalistickom festivale, ktorý navštívili aj Alexander Dugin a jeho dcéra. FSB tvrdí, že Vovková po zabití Duginovej s dcérou odišla z Ruska do Estónska v automobile s iným evidenčným číslom.

Dugin je prominentným obhajcom koncepcie „ruského sveta“, čiže ideológie zdôrazňujúcej obnovenie globálneho vplyvu Ruska a zjednotenia všetkých etnických Rusov. Vehementne podporuje rozhodnutie Vladimira Putina poslať armádu na Ukrajinu a vyzýval Kremeľ, aby vystupňoval svoje operácie.

Prečítajte si tiež:
Ukrajina popiera vzdanie sa vojakov v Mariupole, 36. brigáda sa vraj spojila s bataliónom Azov

Jeho dcéra vyjadrovala podobné názory a pôsobila ako komentátorka nacionalistickej televíznej stanice Cargrad, v ktorej Dugin pracuje ako šéfredaktor.

Viac k témam: Atentát, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Rusi tvrdia, že už poznajú páchateľa atentátu na Duginovú (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií