fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Rusi udreli na obývané časti Charkova kazetovou muníciou, ide o zakázanú zbraň (video)

Ľudskoprávna monitorovacia misia OSN na Ukrajine minulý týždeň informovala, že má dôveryhodné správy o tom, že ruské sily použili kazetovú muníciu v obývaných oblastiach najmenej 24-krát.

Máte tip? napíšte nám mailom

13.4.2022 (Webnoviny.sk) – Video zdieľané na sociálnych médiách zachytáva pravdepodobné výbuchy kazetovej munície v civilnej oblasti Charkovskej oblasti. Informuje o tom spravodajský portál CNN.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Rusi pokračujú vo vraždení

Vidieť v ňom najmenej štyri výbuchy v niekoľkosekundových odstupoch, ktoré zasiahli oblasť asi 90 metrov pozdĺž cesty. Chvíľu potom vidieť, ako na ulicu dopadá menšia munícia, ktorá spôsobuje ďalšie výbuchy.

Ruské ozbrojené sily čelia obvineniam, že pravidelne používajú kazetovú muníciu na civilné ciele na Ukrajine. Ľudskoprávna monitorovacia misia OSN na Ukrajine minulý týždeň informovala, že má dôveryhodné správy o tom, že ruské sily použili kazetovú muníciu v obývaných oblastiach najmenej 24-krát.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine: Charkov (fotografie)

Vojnové zločiny

Medzinárodný dohovor, ktorý zakazuje používanie kazetovej munície, vstúpil do platnosti v roku 2010 a dosiaľ ho podporilo viac ako 100 krajín. Rusko ani Ukrajina však nie sú jeho zmluvnými štátmi.

Podľa Vysokej komisárky OSN pre ľudské práva Michelle Bachelet by takéto útoky mohli byť považované za vojnové zločiny.

Prečítajte si tiež:
Ruský veľvyslanec v Nemecku využil 77. výročie konca 2. svetovej vojny na reči o denacifikácii Ukrajiny

Viac k témam: Kazetová munícia, rusko-ukrajinský konflikt, Vojnové zločiny
Zdroj: Webnoviny.sk – Rusi udreli na obývané časti Charkova kazetovou muníciou, ide o zakázanú zbraň (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií