fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Rusi v Chersonskej oblasti svojvoľne zaberajú domy miestnych obyvateľov, kradnú autá a privlastňujú si aj ďalší majetok

V dedine Lazurne sa miestny kolaborant zmocnil niekoľkých penziónov a iných zariadení, v ktorých ubytoval ruský vojenský personál.

Máte tip? napíšte nám mailom

2.11.2022 (Webnoviny.sk) – Ruskí okupanti sa v Chersonskej oblasti na juhu Ukrajiny svojvoľne sťahujú do domov miestnych obyvateľov i tamojších penziónov. Referuje o tom web Ukrajinská pravda.

V dedine Lazurne sa miestny kolaborant zmocnil niekoľkých penziónov a iných zariadení, v ktorých ubytoval ruský vojenský personál.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Rusi navyše v oblasti naďalej terorizujú miestne obyvateľstvo na ľavom brehu rieky Dnipro.

Ukrajinská polícia dostala viacero hlásení, že ruskí vojaci sa sťahujú do ich domov a užívajú ich majetok. Do viacerých domov sa vraj sťahujú predstavitelia okupačnej polície.

Okupanti taktiež kradnú poľnohospodárske stroje, osobné autá a berú ľuďom dokumenty osvedčujúce ich vlastníctvo pozemkov a obytných priestorov.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Rusi v Chersonskej oblasti svojvoľne zaberajú domy miestnych obyvateľov, kradnú autá a privlastňujú si aj ďalší majetok © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií