Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Ruská armáda sa snaží dostať do kontaktu s Ukrajincami, dôvodom sú rokovania o zložení zbraní

Informovala o tom hovorkyňa ukrajinskej armády na juhu Ukrajiny.

12.9.2022 (Webnoviny.sk) – Ruské jednotky v Charkovskej oblasti údajne hľadajú spôsoby, ako sa dostať do kontaktu s ukrajinskými silami, aby mohli viesť rokovania o zložení zbraní. Referuje o tom web Ukrajinská pravda s odvolaním sa na hovorkyňu armády na juhu krajiny Nataliu Humeňukovú.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

„Napredujeme a náš pohyb je celkom presvedčivý. Má to vplyv nielen na geografický posun nepriateľských pozícií, ale aj psychiku. Nepriateľské jednotky, ktoré začínajú s preskupovaním, hľadajú spôsoby, ako sa dostať do kontaktu s našimi jednotkami, aby mohli viesť takzvané rokovania o možnosti zloženia zbraní a prechodu pod záštitu medzinárodného humanitárneho práva,“ informovala Humeňuková.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Ruská armáda sa snaží dostať do kontaktu s Ukrajincami, dôvodom sú rokovania o zložení zbraní © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií