fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Ruská speváčka Pugačovová požiadala o zaradenie na zoznam zahraničných agentov, je tam aj jej manžel

Na zoznam, ktorý vedie ministerstvo spravodlivosti, sa nedávno dostal speváčkin manžel Maxim Galkin.

Máte tip? napíšte nám mailom

18.9.2022 (Webnoviny.sk) – Legendárna ruská speváčka Alla Pugačovová vyhlásila, že chce byť zaradená na zoznam zahraničných agentov. Na ten nedávno pribudol aj jej manžel. Vyhlásenie speváčky, ktoré zverejnila v nedeľu na službe Instagram, je pozoruhodnou fackou od známej osobnosti pre ruské úrady, ktoré v ostatných rokoch potláčajú disent, poukazuje agentúra AP.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Pugačovovej manžel, spevák a televízny moderátor, Maxim Galkin je kritikom ruskej operácie na Ukrajine. Na zozname zahraničných agentov, ktorý vedie ministerstvo spravodlivosti, sa ocitol v sobotu pre údajné politické aktivity v mene Ukrajiny a získavanie peňazí z tejto krajiny. Sedemdesiattriročná Pugačovová svojho manžela v nedeľu nazvala „pravým a nepodplatiteľným vlastencom“, ktorý si želá „koniec smrti našich chlapov pre iluzórne ciele“.

Ruské zákony umožňujú vyhlásenie organizácií a jednotlivcov, ktorých považujú za zapojených do politickej činnosti a dostávajú finančné prostriedky zo zahraničia, za zahraničných agentov. Označenie za zahraničného agenta znamená dodatočnú vládnu kontrolu a nesie so sebou silné negatívne asociácie, ktoré môžu zdiskreditovať označené subjekty.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Prečítajte si tiež:
Kolaborant Stremousov tvrdí, že neušiel z Chersonu do Ruska a bude sa ponáhľať naspäť

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Zahraničný agent
Zdroj: Webnoviny.sk – Ruská speváčka Pugačovová požiadala o zaradenie na zoznam zahraničných agentov, je tam aj jej manžel © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií