Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Ruské bojové lietadlo Su-25 sa počas výcvikovej misie zrútilo do mora v blízkosti preplnenej pláže

Pilota dostali do bezpečia záchranné tímy, informovali o tom ruské úrady.

17.7.2023 (SITA.sk) – Ruské bojové lietadlo sa v pondelok počas výcvikovej misie na juhu krajiny zrútilo do mora. Pilota však zachránili. Informovali o tom ruské úrady.

Regionálna administratíva Krasnodarského kraja uviedla, že stroj Su-25, ktorý je určený na poskytovanie priamej leteckej podpory, spadol do Azovského mora. Administratíva dodala, že pilot sa katapultoval a do bezpečia ho dostali záchranné tímy. Ruské médiá zverejnili videozáznam lietadla padajúceho do mora v blízkosti zaplnenej pláže.

Su-25 je dvojmotorové útočné lietadlo, ktoré od 80. rokov minulého storočia používali sovietske a teraz slúži ruským vzdušným silám. Tieto stroje ruská armáda často nasadzuje do bojov na Ukrajine.

Viac k témam: Havária lietadla, Lietadlo, Ruská armáda, Vzdušné sily, Zahraničie
Zdroj: SITA.sk – Ruské bojové lietadlo Su-25 sa počas výcvikovej misie zrútilo do mora v blízkosti preplnenej pláže © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií