fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Ruskí vojaci podľa Zelenského úmyselne páchajú teror, na juhu Ukrajiny postavili mučiarne a vytvárajú hladomor (video)

Plánovaná ruská ofenzíva na východe Ukrajiny sa podľa ukrajinského prezidenta „začne v blízkej budúcnosti“.

Máte tip? napíšte nám mailom

18.4.2022 (Webnoviny.sk) – Ruské sily na Ukrajine podľa tamojšieho prezidenta Volodymyra Zelenského úmyselne páchajú teror. Vo svojom večernom prejave národu povedal, že na juhu Ukrajiny postavili mučiarne, unášajú „predstaviteľov miestnych samospráv a kohokoľvek, koho považujú za viditeľného pre miestne komunity“ a kradnú humanitárnu pomoc, čím vytvárajú hladomor.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

V okupovaných častiach Chersonskej a Zaporižžskej oblasti Rusi vytvárajú separatistické štáty a zavádzajú tam ruskú menu. Ukrajinský prezident tiež upozornil, že v meste Charkiv ruské ostreľovanie zabilo za ostatné štyri dni 18 ľudí a zranilo ďalších 106. Plánovaná ruská ofenzíva na východe Ukrajiny sa podľa neho „začne v blízkej budúcnosti“.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Zelenskyj tiež vyzval na posilnenie sankcií voči Rusku, aby sa zamerali na celý bankový sektor a ropný priemysel. „Všetci v Európe a Amerike už vidia, ako Rusko otvorene využíva energiu na destabilizáciu západných spoločností. To všetko si vyžaduje väčšiu rýchlosť od západných krajín pri príprave nového, silného balíka sankcií,“ povedal ukrajinský prezident.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Prečítajte si tiež:
Zadržanie Medvedčuka rozhorčilo Moskvu, mohol by byť hodnotnou figúrkou pri rokovaniach

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Ruskí vojaci podľa Zelenského úmyselne páchajú teror, na juhu Ukrajiny postavili mučiarne a vytvárajú hladomor (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií