fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Rusko má podľa Británie obavy z postupu ukrajinskej armády, presúva vybavenie a v Melitopoli sprísnili opatrenia

Kyjev plánuje do ofenzívy na juhu zapojiť až milión bojovníkov a účinné zbrane zo Západu.

Máte tip? napíšte nám mailom

17.7.2022 (Webnoviny.sk) – Rusko v obave z postupu ukrajinskej armády posilňuje svoje obranné pozície v okupovaných oblastiach na juhu Ukrajiny. Ako na sociálnej a mikroblogovacej sieti Twitter uviedlo britské ministerstvo obrany, ruské sily presúvajú personál, vybavenie a muničné sklady medzi Mariupoľom a Zaporižžiou, a taktiež v Chersonskej oblasti. V Rusmi ovládanom meste Melitopoľ sprísnili bezpečnostné opatrenia.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Ukrajinské sily už viac ako mesiac vyvíjajú tlak na ruskú obrannú líniu v Chersonskej oblasti a po nedávnych vyhláseniach ukrajinských politikov vrátane prezidenta Volodymyra Zelenského sa dá očakávať, že Ukrajinci začnú ofenzívu s cieľom vytlačiť Rusko z okupovaných území na juhu.

Ukrajinský minister obrany Oleksij Reznikov pred niekoľkými dňami vyhlásil, že do ofenzívy v južných oblastiach Ukrajiny zapoja milión bojovníkov, z toho 700-tisíc vojakov a 300-tisíc členov národnej gardy, polície a pohraničnej stráže, pričom ofenzívu podporia účinné zbrane zo Západu.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Zdroj: Webnoviny.sk – Rusko má podľa Británie obavy z postupu ukrajinskej armády, presúva vybavenie a v Melitopoli sprísnili opatrenia © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Tornádo, ktoré udrelo na Južnej Morave, malo rýchlosť až 170 kilometrov za hodinu (video)
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií