Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Rusko môže pri príležitosti Dňa nezávislosti urobiť niečo „škaredé“ a „zlé“, varoval Zelenskyj (video)

Ukrajinci nesmú dovoliť Moskve „šíriť skleslosť a strach“, prízvukoval prezident.

21.8.2022 (Webnoviny.sk) – Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj varoval, že by sa Rusko mohlo pokúsiť urobiť niečo „škaredé“ a „zlé“ pri príležitosti nadchádzajúceho Dňa nezávislosti Ukrajiny.

Tým si Ukrajina v stredu pripomenie 31. výročie odtrhnutia sa od Sovietskeho zväzu. Vo svojom nočnom príhovore Zelenskyj povedal, že Ukrajinci nesmú dovoliť Moskve „šíriť skleslosť a strach“. Informuje o tom spravodajský portál Sky News.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Zelenskyj tiež vo svojom prejave odkazoval na sériu výbuchov na anektovanom polostrove Krym. „Doslova môžete tento rok vo vzduchu cítiť Krym, tamojšia okupácia je len dočasná a Ukrajina sa vracia,“ povedal ukrajinský prezident.

Ukrajina sa k útokom na Kryme neprihlásila, no podľa analytikov aspoň niektoré mohla vykonať s pomocou nového vybavenia ukrajinských síl.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: Deň nezávislosti, rusko-ukrajinský konflikt, Teroristické útoky, vojenská invázia
Zdroj: Webnoviny.sk – Rusko môže pri príležitosti Dňa nezávislosti urobiť niečo „škaredé“ a „zlé“, varoval Zelenskyj (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií