fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Ukrajinská protivzdušná obrana zostrelila niekoľko ruských rakiet, okupanti opäť pálili na civilné ciele

V sobotu Rusi zaútočili v Ternopiľskej oblasti na mesto Čortkiv. Pri raketovom útoku utrpelo zranenia 22 ľudí vrátane 12-ročného dievčaťa.

Máte tip? napíšte nám mailom

14.6.2022 (Webnoviny.sk) – Ukrajinská protivzdušná obrana zostrelila niekoľko ruských rakiet nad Ternopiľskou oblasťou na západe Ukrajiny. Na Telegrame o tom informoval gubernátor oblasti Volodymyr Truš.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Raketa poškodila infraštruktúru

Podľa predbežných správ nedošlo k žiadnym civilným obetiam ani škodám. Truš vyzval obyvateľov, aby sa počas náletov schovali do krytov.

Gubernátor susednej Ľvovskej oblasti Maksym Kozyckyj zasa na rovnakej platforme informoval, že protivzdušná obrana zostrelila raketu nad mestom Zoločiv, ktoré leží približne na polceste medzi Ternopiľom a Ľvivom. Raketa poškodila civilnú infraštruktúru. Informácie o možných obetiach zatiaľ nie sú známe.

Rusi útočili na civilistov

V sobotu Rusi zaútočili v Ternopiľskej oblasti na mesto Čortkiv, pričom pri raketovom útoku utrpelo zranenia 22 ľudí vrátane 12-ročného dievčaťa.

Moskva tvrdí, že útok bol zacielený na sklad zbraní, no podľa ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského nemal tento útok žiadny taktický ani strategický zmysel. Zároveň vyzval partnerov Ukrajiny na poskytnutie moderných systémov protiraketovej obrany.

Viac k témam: Obete, Protivzdušná obrana, Raketový útok, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Ukrajinská protivzdušná obrana zostrelila niekoľko ruských rakiet, okupanti opäť pálili na civilné ciele © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Fínska premiérka Sanna Marin podstúpila drogový test, reagovala tak na rozruch okolo videí z párty
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií