fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Rusko nemôže existovať v súčasnej podobe, vyhlásil Podoľak. Musí prehrať a byť potrestané (foto)

Rusko musí prejsť „politickou transformáciou“, povedal poradca ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského.

Máte tip? napíšte nám mailom

15.11.2022 (Webnoviny.sk) – Rusko musí prejsť „politickou transformáciou“ a „nemôže pokračovať v existencii vo svojej súčasnej podobe“.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Ako referuje spravodajský web CNN, povedal to poradca ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského Mychajlo Podoľak.

Rusko musí prehrať a byť potrestané

„Netreba sa báť pravdy. Rusko nemôže pokračovať v existencii vo svojej súčasnej podobe a vládnucich elitách. Rusko musí prehrať, byť potrestané za zanedbanie medzinárodného práva a prejsť politickou transformáciou. Čím skôr to všetci pochopia, tým menej bude obetí,“ napísal Podoľak na sociálnej a mikroblogovacej sieti Twitter.

Zelenskyj vraj nezavrel dvere

V októbri Zelenskyj podpísal dekrét, ktorý formálne vylúčil možnosť rokovaní s ruským náprotivkom Vladimirom Putinom. V rozhovore s Christiane Amanpourovou zo CNN minulý týždeň Zelenskij povedal, že okrem ultimát „od súčasného prezidenta Ruskej federácie nič nepočul“.

„Ale ja som nezavrel dvere. Povedal som, že budeme pripravení hovoriť s Ruskom, ale s iným Ruskom. Takým, ktoré je skutočne pripravené na mier. Takým, ktoré je pripravené uznať, že sú okupantmi… Musia všetko vrátiť. Pôdu, právo, slobodu, peniaze… A čo je najdôležitejšie, spravodlivosť,“ skonštatoval Zelenskyj.

Prečítajte si tiež:
Skonči sa vojna na Ukrajine po obsadení Kramatorska? Môže, ale aj nemusí to tak byť

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: Mierové rokovania, rusko-ukrajinský konflikt, vojenská invázia
Zdroj: Webnoviny.sk – Rusko nemôže existovať v súčasnej podobe, vyhlásil Podoľak. Musí prehrať a byť potrestané (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií