fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Rusko podľa Zelenského používa hlad obyčajných ľudí ako vojnovú zbraň, vraj chce vyvolať potravinovú krízu

Ukrajinský prezident tvrdí, že ruskí vojaci sa zámerne zameriavajú na základné zásoby potravín pre Ukrajinu.

Máte tip? napíšte nám mailom

6.4.2022 (Webnoviny.sk) – Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj obvinil Rusko z toho, že používa hlad civilistov ako vojnovú zbraň. Tvrdí, že ruskí vojaci sa zámerne zameriavajú na základné zásoby potravín pre Ukrajinu.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

V stredajšom prejave k írskym zákonodarnom Zelenskyj povedal, že ruské sily „ničia veci, ktoré zabezpečujú živobytie“ vrátane skladov potravín, blokujú prístavy, aby Ukrajina nemohla vyvážať potraviny, a „kladú míny do polí“, kde sa pestujú plodiny.

„Hlad je pre nich tiež zbraňou, zbraňou proti nám obyčajným ľuďom,“ povedal a obvinil Rusko zo „zámerného vyvolania potravinovej krízy“ na Ukrajine, ktorá je významným svetovým producentom základných potravín vrátane pšenice a slnečnicového oleja.

Bude to podľa neho mať medzinárodné dôsledky, pretože „bude nedostatok potravín a ceny stúpnu, a to je realita pre milióny ľudí, ktorí sú hladní, a bude pre nich ťažšie uživiť svoje rodiny“.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, vojenská invázia
Zdroj: Webnoviny.sk – Rusko podľa Zelenského používa hlad obyčajných ľudí ako vojnovú zbraň, vraj chce vyvolať potravinovú krízu © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Komerčnú budovu v Indii pohltil požiar, vyžiadal si viac ako 20 mŕtvych
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií