fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Rusko pre nepriateľské kroky zakázalo britskému premiérovi Johnsonovi vstup na svoje územie

Borisovi Johnsonovi a ďalším britským politikom vstup do Ruska podľa ruského rezortu zahraničia zakázali „vzhľadom na bezprecedentné nepriateľské kroky britskej vlády, osobitne vzhľadom na uvalenie sankcií na popredných ruských predstaviteľov”.

Máte tip? napíšte nám mailom

16.4.2022 (Webnoviny.sk) – Rusko zakázalo britskému premiérovi Borisovi Johnsonovi vstup na svoje územie pre „nepriateľský” postoj k vojne na Ukrajine.

Ruské ministerstvo zahraničných vecí oznámilo šéfke britskej diplomacie Liz Trussovej, že medzi 13 britskými členmi vlády a ďalšími politikmi, ktorým Rusko zakázalo vstup do krajiny, je aj bývalá predsedníčka britskej vlády Theresa Mayová a škótska premiérka Nicola Sturgeonová. Informuje o tom portál bbc.com.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Tento krok sme prijali „vzhľadom na bezprecedentné nepriateľské kroky britskej vlády, osobitne vzhľadom na uvalenie sankcií na popredných ruských predstaviteľov,” uviedlo vo vyhlásení ruské ministerstvo zahraničných vecí. Dodalo pritom, že zoznam Britov, ktorým Rusko zakáže vstup na svoje územie, sa rozšíri.

Rusko už skôr zakázalo vstup na svoje územie americkému prezidentovi Joeovi Bidenovi a viacerým americkým predstaviteľom.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Rusko pre nepriateľské kroky zakázalo britskému premiérovi Johnsonovi vstup na svoje územie © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Anonym nahlásil bombu v lietadle z Varšavy do Prahy, museli evakuovať asi 60 cestujúcich
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií