fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Rusko sa snaží zabrániť vyšetrovaniu OSN, okupanti totiž na Ukrajine používajú iránske drony

Vysoké vedenie OSN podľa Ruska prekročilo svoje povinnosti, keď plánuje vyslať expertov na Ukrajinu, aby preskúmali údajné iránske bezpilotné lietadlá.

Máte tip? napíšte nám mailom

27.10.2022 (Webnoviny.sk) – Rusko sa v stredu v Bezpečnostnej rade Organizácie Spojených národov (BR OSN) znova pokúsilo odvrátiť pozornosť od používania iránskych dronov v konflikte na Ukrajine a zabrániť súvisiacemu vyšetrovaniu.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Iránske bezpilotné lietadlá

Vysoké vedenie OSN podľa neho prekročilo svoje povinnosti, keď plánuje vyslať expertov na Ukrajinu, aby preskúmali bezpilotné lietadlá, o ktorých sa predpokladá, že ich vyrobil a odoslal Irán. Informuje o tom na svojej webstránke televízia CNN.
Rusko sa domnieva, že článok 100 Charty OSN zakazuje generálnemu tajomníkovi OSN a jeho zamestnancom prijímať alebo žiadať pokyny od členského štátu.

Právna kancelária OSN však s týmto nesúhlasí a poskytla minulé príklady krajín, ktoré požiadali generálneho tajomníka o pomoc, vrátane Ruska.

Vyšetrovanie dodávok dronov Rusku

Stredajšie rozhovory sa konali po tom, ako diplomati zo Spojeného kráľovstva, Francúzska a Nemecka v piatok poslali list generálnemu tajomníkovi OSN a vyzvali ho, aby organizácia vyšetrovala iránske dodávanie dronov do Ruska.

To podľa nich porušuje rezolúciu Bezpečnostnej rady OSN 2231, ktorá je spojená s iránskou jadrovou dohodou a zakazuje iránske transfery určitých vojenských technológií.

Prečítajte si tiež:
Rusi posilnili bezpečnosť vo svojich regrutačných strediskách, dôvodom sú stupňujúce sa útoky

Viac k témam: Iránske drony, rusko-ukrajinský konflikt, Vyšetrovanie
Zdroj: Webnoviny.sk – Rusko sa snaží zabrániť vyšetrovaniu OSN, okupanti totiž na Ukrajine používajú iránske drony © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií