Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Rusko si na severovýchode buduje obrannú líniu, podľa ISW zrejme nezvládne obranu pred Ukrajincami

Medzičasom ukrajinské sily napredujú v protiofenzíve a pokračujú v prekračovaní rieky Oskil v Charkovskej oblasti.

17.9.2022 (Webnoviny.sk) – Ruské sily budujú novú obrannú líniu na severovýchode Ukrajiny. Britské ministerstvo obrany vo svojom pravidelnom hlásení o vývoji vojny informuje, že táto línia je pravdepodobne medzi riekou Oskil a mestom Svatove, ktoré leží zhruba 150 kilometrov od Charkova.

Moskva „pravdepodobne považuje zachovanie kontroly nad touto zónou za dôležité, pretože ňou prechádza jedna z mála hlavných zásobovacích trás, ktoré Rusko stále kontroluje, z Belgorodskej oblasti v Rusku,“ uviedol rezort. Podľa neho je pravdepodobné, že sa Rusko pokúsi „tvrdohlavo brániť túto oblasť“, ale nie je jasné, či Rusi dokážu odolať ďalšiemu sústredenému ukrajinskému útoku.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Medzičasom ukrajinské sily napredujú v protiofenzíve a pokračujú v prekračovaní rieky Oskil v Charkovskej oblasti, informuje americký Inštitút pre štúdium vojny (ISW). Ten vo svojej sobotňajšej správe uviedol, že satelitné snímky, ktoré preskúmal, naznačujú, že ukrajinské sily prešli na východný breh rieky Oskil v Kupiansku a umiestnili tam delostrelectvo.

Rieka, ktorá tečie na juh z Ruska na Ukrajinu, bola prirodzeným zlomom v novovzniknutých frontových líniách, odkedy Ukrajina začala s protiofenzívou. „Ruské sily sú pravdepodobne príliš slabé na to, aby zabránili ďalšiemu ukrajinskému postupu pozdĺž celej rieky Oskil, ak sa ukrajinské sily rozhodnú obnoviť útočné operácie,“ skonštatoval ISW.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Rusko si na severovýchode buduje obrannú líniu, podľa ISW zrejme nezvládne obranu pred Ukrajincami © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií