fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Rusko už neorganizuje „evakuácie“ z Chersonu, jeho obyvatelia si až teraz začínajú uvedomovať vážnosť situácie

„Väčšina obyvateľov, ktorí sa rozhodli ostať v Chersone, si až teraz začína uvedomovať vážnosť situácie a mojich varovaní,“ napísal na komunikačnej platforme Telegram Kirill Stremousov.

Máte tip? napíšte nám mailom

8.11.2022 (Webnoviny.sk) – Pondelok bol posledným dňom, keď Rusko ponúkalo civilistom „organizované evakuácie“ zo západného brehu rieky Dnipro v okupovanej časti Chersonskej oblasti. Tvrdí to Moskvou podporovaný oblastný predstaviteľ, informuje spravodajský portál CNN.

Snaha získať územie

Väčšina obyvateľov, ktorí sa rozhodli ostať v Chersone, si až teraz začína uvedomovať vážnosť situácie a mojich varovaní,“ napísal na komunikačnej platforme Telegram zástupca šéfa Rusmi dosadenej vojenskej administratívy Chersonskej oblasti Kirill Stremousov.

Jeho vyjadrenie prišlo v čase, keď sa zjavne schyľuje k intenzívnej bitke o mesto Cherson, zatiaľ čo sa ukrajinské sily približujú k hlavnému mestu oblasti v snahe získať naspäť územie, ktoré ruské jednotky ovládli krátko po začiatku invázie.

Nútené evakuácie

Každý, kto sa rozhodne opustiť Chersonskú oblasť, dostane podľa Stremousova „jednorazový príspevok 100-tisíc rubľov“ a „certifikát na bývanie“.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Podobné „evakuácie“ zo strany Ruska vyvolávajú obavy, že ukrajinských obyvateľov nútia proti ich vôli odísť na ruské územie. Na začiatku vojny sa objavili správy o desiatkach tisíc Ukrajincov, ktorých násilne odviezli do takzvaných „filtračných táborov“ a následne do Ruska. Moskva tieto tvrdenia odmietla a obvinila Ukrajinu, že jej prekazila snahy „evakuovať“ ľudí do Ruska.

Prečítajte si tiež:
Nemci vycvičia Ukrajincov na používanie salvových raketometov Mars II, neskôr im ich aj dodajú

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: bitka o Cherson, Evakuácia, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Rusko už neorganizuje „evakuácie“ z Chersonu, jeho obyvatelia si až teraz začínajú uvedomovať vážnosť situácie © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií