fbpx
Šampión UFC Nurmagomedov vyzval Mayweathera. Zarobil by milióny

Šampión UFC Nurmagomedov vyzval Mayweathera. Zarobil by milióny

Neporazený ruský zápasník len nedávno porazil Conora McGregora, najväčšiu hviezdu vo svete miešaných bojových umení.

 

Zápas s McGregorom bol mimoriadne očakávaný, jeho záver však nedopadol podľa predstáv organizátorov. Nurmagomedov po zdolaní veľkohubého Íra preskočil klietku a zaútočil na trénera svojho súpera. McGregora naopak napadli členovia Rusovho realizačného tímu, ktorých napokon zadržali bezpečnostné zložky.

Šampión v ľahkej váhe teraz vyzýva na súboj boxera Floyda Mayweathera. Ten už síce viackrát ukončil aktívnu kariéru, ale pri 41-ročnom Američanovi človek nikdy nevie.

Veď v lete minulého roka nastúpil práve proti vtedajšiemu šampiónovi a držiteľovi dvoch opaskov v UFC Conorovi McGregorovi a súboj ukončil predčasne. V ringu má tak bilanciu 50 zápasov bez prehry.

Nurmagomedov boxera vyzval cez sociálnu sieť:Poďme na to Floyd. Musíme zápasiť. Nikto z nás nikdy neprehral. V džungli je len jeden kráľ.” Video zverejnil iba pár dní po tom, čo natiahol sériu bez porážky na 27 zápasov.

Zápas by bol pre obe strany po finančnej stránke mimoriadne atraktívny. Pri meraní síl si Mayweather a McGregor prišli na desiatky miliónov dolárov, ktoré teraz motivujú aj neporazeného Rusa.

PREČÍTAJTE SI TIEŽ  McGregor ho s UFC spropagoval ako málokto, MMA už dominuje aj u nás
Google+ Linkedin
Pavel Bielik

Autor:

Editor magazínu Klocher – vyštudoval masmediálnu komunikáciu na Univerzite sv. Cyrila a Metoda v Trnave. Je občasným fotografom a kameramanom. Píše o filme a uskutočňuje rozhovory na celospoločenské témy. Za rozhovor „Moderátor Václav Moravec: Nenávidíme cudzincov, ale vládnu nám Slovák a Polojaponec“ bol ako spoluautor nominovaný na Novinársku cenu 2018 a na Cenu nadácie otvorenej spoločnosti.