fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Sankcie sa dotknú aj ruských dôstojníkov a šíriteľov dezinformácií. Vieme kto ste a neprejde vám to, odkázala Leyenová

Únia sa podľa predsedníčky Európskej komisie (EK) zameria aj na tých, ktorí šíria dezinformácie o vojne. 

Máte tip? napíšte nám mailom

4.5.2022 (Webnoviny.sk) – Predsedníčka Európskej komisie (EK) Ursula von der Leyenová navrhla, aby sa Európska únia (EÚ), v rámci šiesteho balíka sankcií proti Rusku v súvislosti s vojnou na Ukrajine, zamerala aj na vysokých dôstojníkov ruskej armády a ďalších, ktorí „spáchali vojnové zločiny v Buči“.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

„Toto vysiela ďalší dôležitý signál všetkým páchateľom kremeľskej vojny: Vieme kto ste. Postavíme vás pred spravodlivosť. Neprejde vám to,“ povedala Von der Leyen pred europoslancami.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine: Buča (fotografie)

Únia sa pritom podľa nej zameria aj na tých, ktorí šíria dezinformácie o vojne. „Zakazujeme v našom vysielacom éteri troch veľkých ruským štátom vlastnených vysielateľov. Už nebudú môcť v EÚ šíriť svoj obsah, akýmkoľvek spôsobom – či cez kábel, satelit, internet alebo cez aplikácie smartfónov,“ doplnila, pričom však nemenovala, o ktorých vysielateľov pôjde.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: Dezinformácie, rusko-ukrajinský konflikt, Sankcie proti Rusku, vojenská invázia, Vojnové zločiny
Zdroj: Webnoviny.sk – Sankcie sa dotknú aj ruských dôstojníkov a šíriteľov dezinformácií. Vieme kto ste a neprejde vám to, odkázala Leyenová © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Španielska polícia zadržala rybársku loď, objavili na nej tri tony kokaínu
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií