fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

SaS nejde o blokovanie parlamentu. Podľa Zemanovej len chceli, aby Slovensko zistilo, kto mu vládne

Predseda strany Sloboda a Solidarita Richard Sulík tvrdí, že im nejde o to, aby blokovali parlament.

Máte tip? napíšte nám mailom

14.9.2022 (Webnoviny.sk) – Predsedníčka poslaneckého klubu strany Sloboda a Solidarita (SaS) Anna Zemanová uviedla, že stredajšiu riadnu 72. schôdzu Národnej rady SR neotvorili preto, aby Slovensko „konečne zistilo, kto tu vládne“. Ďalej dodala, že strana je pripravená rokovať o jednotlivých zákonoch.

Návrh mimoriadnej schôdze

Zemanová v stredu na tlačovej konferencii uviedla, že ak nedôjde k riadnemu otvoreniu schôdze ani v utorok 20. septembra, SaS pripraví návrh mimoriadnej schôdze, aby aj koalícia mohla pristúpiť k hlasovaniu o dôležitých zákonoch, ako napr. hlasovanie o pristúpení Švédska a Fínska do NATO.

Nechcú blokovať parlament

Predseda strany Sloboda a Solidarita (SaS) Richard Sulík doplnil, že strana je ochotná rokovať. „Nám nejde o to, aby sme blokovali parlament. Ide nám o to, aby táto vláda dovládla“. Dodal, že pred každou parlamentnou schôdzou si budú musieť sadnúť a pozrieť sa na body, ktoré sa budú prerokúvať, ak koalícia nechce zažiť to, čo sa stalo dnes.

„My sme ich opakovane varovali, nemuselo to byť. Neviem, podľa akých počtov išli, ale asi si mysleli, že 70 je viac ako 76,“ tvrdí Sulík. Ten zároveň priznal, že pri odvolaní ministra vnútra Romana Mikulca (OĽaNO) sa hlasovania zdržia.

Prečítajte si tiež:
Cirque du Soleil sa s predstavením Corteo vydali na dobrodružstvo naprieč Európou

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: Mimoriadna schôdza parlamentu, Odvolávanie, Rokovanie NR SR
Zdroj: Webnoviny.sk – SaS nejde o blokovanie parlamentu. Podľa Zemanovej len chceli, aby Slovensko zistilo, kto mu vládne © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií