fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Schôdzu parlamentu sa na tretíkrát podarilo otvoriť, SaS neprešiel procedurálny návrh (naživo)

Navrhovaný program schôdze má 140 bodov.

Máte tip? napíšte nám mailom

20.9.2022 (Webnoviny.sk) –
aktualizované 20. septembra 9:50

Predsedovi parlamentu Borisovi Kollárovi (Sme rodina) sa na tretíkrát podarilo otvoriť riadnu 72. schôdzu Národnej rady SR (NR SR). Prezentovalo sa 117 poslancov, parlament je tak uznášaniaschopný. S otvorením schôdze pomohli aj poslanci za SaS, čo ešte minulý piatok sľúbil šéf liberálov Richard Sulík. Navrhovaný program schôdze má 140 bodov.

Naživo: Rokovanie parlamentu

Procedurálny návrh predsedníčky poslaneckého klubu SaS Anny Zemanovej na predsunutie niektorých bodov na začiatok schôdze poslanci neschválili.

Materiály navrhovala zaradiť ako tretí bod a ďalšie nasledujúce body. „Považujeme za kľúčové, aby sa v úvode schôdze prerokoval návrh zákona ohľadom postavenia právneho štátu a transparentnej prokuratúry vrátane humanizácie väzenstva a balík zákonov pre ľudí z dôvodu inflácie a energetickej krízy,” zdôvodnila svoj návrh Zemanová.

Kollár jej vytkol, že procedurálny návrh neodovzdala pred začatím schôdze. Za Zemanovej návrh hlasovalo 25 poslancov.

Minulý týždeň v stredu pritom šéf parlamentu pri otváraní schôdze dvakrát nebol úspešný, keďže sa prvý raz prezentovalo len 64 poslancov a druhýkrát 71 zákonodarcov. Národná rada SR tak nebola uznášaniaschopná. Na to, aby bol parlament uznášaniaschopný, sa musí prezentovať aspoň 76 poslancov.

Prečítajte si tiež:
Polícia zadržala pre drogy troch mužov, predaj nelegálnych látok mal zakrývať autoservis

Viac k témam: Predseda strany Sloboda a Solidarita (SaS), Rokovanie NR SR
Zdroj: Webnoviny.sk – Schôdzu parlamentu sa na tretíkrát podarilo otvoriť, SaS neprešiel procedurálny návrh (naživo) © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií