fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Severná Kórea odpálila ďalšie balistické strely krátkeho doletu

Existujú náznaky, že sa Severná Kórea pripravuje na vykonanie prvého jadrového testu za päť rokov.

Máte tip? napíšte nám mailom

12.5.2022 (Webnoviny.sk) – Severná Kórea vo štvrtok odpálila ďalšie strely smerom k moru. Zbor náčelníkov štábov juhokórejských ozbrojených síl oznámil, že tri balistické strely krátkeho doletu odpálili z regiónu hlavného mesta smerom k východným vodám Kórejskej ľudovodemokratickej republiky (KĽDR).

KĽDR tento rok vykonala už viacero testov zbraní, vrátane prvého testu medzikontinentálnej balistickej strely od roku 2017, ktorými sa zjavne snaží vytvoriť nátlak na jej rivalov s cieľom získať úľavy od medzinárodných sankcií. Štvrtkový odpal bol už 16. test tento rok. Existujú náznaky, že sa Severná Kórea pripravuje na vykonanie prvého jadrového testu za päť rokov, pripomína agentúra AP.

Niektorí odborníci predpokladajú, že aj napriek zvýšeným opatreniam proti koronavírusu, ktorého prítomnosť v krajine vo štvrtok ráno po prvý raz potvrdili, bude Pchjongjang pravdepodobne pokračovať s testami zbraní, aby sa pokúsil posilniť národnú jednotu.

Viac k témam: Balistické rakety
Zdroj: Webnoviny.sk – Severná Kórea odpálila ďalšie balistické strely krátkeho doletu © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií