fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Silný spojenec Ruska uznal nezávislosť samozvanej Doneckej a Luhanskej ľudovej republiky

Ruský minister obrany Sergej Šojgu uviedol, že ruské sily momentálne ovládajú približne 97 percent Luhanskej a polovicu Doneckej oblasti.

Máte tip? napíšte nám mailom

29.6.2022 (Webnoviny.sk) – Sýria v stredu oznámila, že uzná nezávislosť samozvanej Doneckej a Luhanskej ľudovej republiky. Damask zároveň uviedol, že sa bude usilovať o nadviazanie diplomatických vzťahov s týmito územiami.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Toto oznámenie sýrskeho ministerstva zahraničných vecí prišlo niekoľko dní po stretnutí prezidenta Baššára al-Asada so spoločnou delegáciou oboch východoukrajinských regiónov v Damasku.

Ruský minister obrany Sergej Šojgu uviedol, že ruské sily momentálne ovládajú približne 97 % Luhanskej oblasti a podľa ukrajinských predstaviteľov a vojenských analytikov sa zdá, že Rusko aktuálne kontroluje zhruba polovicu Doneckej oblasti. Oba regióny spoločne tvoria Donbas, kedysi priemyselné srdce Ukrajiny.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Sýria je silným spojencom Ruska. Moskva sa v septembri 2015 zapojila do sýrskeho konfliktu a pomohla v ňom „nakloniť misky váh“ v prospech al-Asada. Sýria ako jedna z piatich krajín sveta hlasovala na pôde OSN proti odsúdeniu ruskej vojenskej agresie na Ukrajine. Okrem nej tak učinili ešte Bielorusko, Eritrea, Severná Kórea a samotné Rusko.

Viac k témam: Donbas, Donecká ľudová republika, LĽR Luhanská ľudová republika, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Silný spojenec Ruska uznal nezávislosť samozvanej Doneckej a Luhanskej ľudovej republiky © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Rusi chcú stále dosiahnuť pôvodné ciele, podľa odborníkov im Donbas nestačí a snažia sa zabrať oveľa väčšie územie
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií