fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Situácia v Mariupole sa zhoršuje a pomoc neprichádza, ľudia umierajú v dôsledku vyhladovania i dehydratácie

Mesto je obkľúčené ruskými silami od začiatku marca a podľa britského rezortu obrany tam naďalej pokračujú ťažké boje a nálety.

Máte tip? napíšte nám mailom

6.4.2022 (Webnoviny.sk) – Humanitárna situácia v obliehanom ukrajinskom meste Mariupoľ sa podľa britského ministerstva obrany zhoršuje. V najnovšom spravodajskom hlásení uvádza, že väčšina zo 160-tisíc obyvateľov mesta je bez svetla, komunikácií, liekov, tepla alebo vody a ruské sily bránia príchodu humanitárnej pomoci, „pravdepodobne za účelom vytvorenia tlaku na obrancov, aby sa vzdali“.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Mesto je obkľúčené ruskými silami od začiatku marca a podľa britského rezortu obrany tam naďalej pokračujú ťažké boje a nálety. Informuje o tom spravodajský portál BBC.

Ukrajinská armáda v stredu uviedla, že jej sily odrážajú útoky na Mariupoľ už viac ako 40 dní. Ruské sily postupujú k centru mesta, ale ukrajinskí vojaci majú stále pod kontrolou nejaké oblasti.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Situácia pre civilistov v Mariupole je mimoriadne ťažká. Neprestajné bombardovanie zanechalo rozsiahlu spúšť a námestník starostu uviedol, že ľudia zomierajú v dôsledku vyhladovania a dehydratácie. Medzinárodný výbor Červeného kríža sa minulý týždeň pokúsil evakuovať civilistov, ale bol nútený to odložiť pre zlé bezpečnostné podmienky.

Prečítajte si tiež:
Svetoví lídri zopakovali záväzok pomôcť Ukrajine, diskutovali aj o ďalších sankciách proti Rusku

Viac k témam: Humanitárna kríza, rusko-ukrajinský konflikt, vojenská invázia
Zdroj: Webnoviny.sk – Situácia v Mariupole sa zhoršuje a pomoc neprichádza, ľudia umierajú v dôsledku vyhladovania i dehydratácie © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií