fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Sloboda a Solidarita chce dovládnuť do konca obdobia, Sulík sa bude opäť uchádzať o post predsedu

V hoteli Partizán v stredisku Tále v Nízkych Tatrách má strana SaS stranícky kongres.

Máte tip? napíšte nám mailom

9.4.2022 (Webnoviny.sk) – Po poznaní dvoch rokov vládnutia som presvedčený, že už dovládneme. Povedal v sobotu v príhovore na straníckom kongrese strany Sloboda a Solidarita (SaS) v stredisku Tále v obci Bystrá v Nízkych Tatrách jej predseda a minister hospodárstva Richard Sulík.

Obyčajný až nudný kongres

Tento 18. kongres strany je podľa neho obyčajný až nudný, ale zároveň smutný, lebo strana za posledný rok prišla o štyroch členov.

Delegáti si minútou ticha uctili v úvode kongresu zosnulých Máriu Urbanovú, Pavla Matláka, Petra Rákovského a Ivana Drienika.

„Za SaS môžem povedať, že určite dovládneme a spravíme všetko pre to, aby sme toto vládne obdobie dokončili,“ uviedol predseda s tým, že SaS je druhá najsilnejšia strana a najreformnejšia strana.

„Druhá polovica vládnutia nie je taká ozajstná polovica, ale je už taký nábeh do cieľovej rovinky,“ poznamenal Sulík s tým, že v septembri budúceho roku, keď mu končí volebné obdobie, tak bude opäť kandidovať na post predsedu.

Kolíková vyzdvihla spoluprácu s poslancami

Spomenul už aj parlamentné voľby v roku 2024, kedy do nich SaS plánuje ísť ako silná strana s lepšími výsledkami ako naposledy.

Prečítajte si tiež:
Vetovať Matovičov rodinný balíček nebolo možné, tvrdí Gröhling a výroky OĽaNO považuje za nepravdivé (video)

V príhovoroch vystúpila aj ministerka spravodlivosti Mária Kolíková, ktorá vyzdvihla spoluprácu v poslaneckom klube SaS, po jej príchode aj s ďalšími poslancami.

„Chcem prispieť k posilneniu tohto zväzku a ak bude záujem, som pripravená stať sa súčasťou,“ konštatovala ministerka. Dodala tiež, že verí, že sa po reforme školstva podarí presadiť aj reformu súdnictva.

Delegátom sa prihovoril aj Vallo

Štátny tajomník Ministerstva zahraničných vecí SR a podpredseda SaS Martin Klus hovoril o bezpečnostnej situácii v Európe po bezprecedentnom kroku Ruska a jeho agresii na území Ukrajiny.

„Putin zaútočil na národ, ktorý nemá podľa neho právo existovať,“ povedal s tým, že Putin kradne Európe mier.

Delegátom sa prihovoril aj predseda Bratislavského samosprávneho kraja a člen republikovej rady Juraj Droba, ktorý hovoril o jesenných komunálnych a župných voľbách. Cez video sa delegátom prihovoril primátor Bratislavy Matúš Vallo a vystúpili aj ďalší hostia.

V hoteli Partizán v stredisku Tále v Nízkych Tatrách má v sobotu SaS stranícky kongres. Popoludní budú delegáti voliť členov do orgánov strany.

Pohybujú sa nad desiatimi percentami

SaS sa v posledných prieskumoch verejnej mienky umiestňuje nad hranicou desiatich percent.

Prečítajte si tiež:
Na Slovensko zavítal aliančný operačný veliteľ s delegáciou, rokoval s generálom Zmekom

Ak by sa parlamentné voľby konali v polovici marca, stranu by podľa prieskumu agentúry Ako pre televíziu Joj volilo 14,7 percenta respondentov.

Prieskum agentúry Focus pre televíziu Markíza zo 6. marca zase nameral SaS voličskú podporu na úrovni 12 percent.

Viac k témam: Kongres strany
Zdroj: Webnoviny.sk – Sloboda a Solidarita chce dovládnuť do konca obdobia, Sulík sa bude opäť uchádzať o post predsedu © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií