Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Slováci v Lige národov sklamali, pred domácim publikom v Trnave podľahli Kazachstanu

Na Slovákov v júni čakajú ešte dve stretnutia v Lige národov, obe u súperov.

6.6.2022 (Webnoviny.sk) – Slovenská futbalová reprezentácia neuspela vo svojom druhom vystúpení v Lige národov 2022/2023, v pondelkovom súboji 3. skupiny C-divízie v Trnave podľahla výberu Kazachstanu 0:1 a jej snaha o postup dostala prvú trhlinu.

Zverenci trénera Štefana Tarkoviča síce v domácom prostredí mali až 17 streleckých pokusov, medzi žrde však mierili len dve a ani jedna z nich sa neskončila gólom. O triumfe hostí rozhodol v 26. minúte Aslan Darabajev.

V druhom pondelkovom súboji 3. skupiny C-divízie Ligy národov sa na neutrálnej pôde v srbskom Novom Sade skončil duel Bielorusko – Azerbajdžan bezgólovou remízou.

Na Slovákov v júni čakajú ešte dve stretnutia v Lige národov, obe u súperov. V piatok 10. júna sa predstavia v Baku proti domácemu Azerbajdžanu a 13. júna je v Nur-Sultane na programe duel Kazachstan – Slovensko.

Liga národov 2022/2023

3. skupina C-divízie

TRNAVA

Slovensko – Kazachstan 0:1 (0:1)

Góly: 26. Darabajev, ŽK: 32. Weiss ml., 39. Kucka, 61. Haraslín, 83. Almási – 29. Dosmagambetov, 37. Alip, 74. Šušenačev, 86. Malyj, 87. Kairov, rozhodovali: Tohver – Koiv, Klaasen (všetci Est.)

Zostavy:
Slovensko: Rodák – Koscelník (83. Strelec), Gyömbér, Škriniar (43. Valjent), Chvátal – Lobotka – Schranz (46. Haraslín), Kucka, Rusnák (71. Boženík), Weiss ml. (46. Suslov) – Almási
Kazachstan: Šackij – Gabyšev (65. Kairov), Malyj, Maročkin, Alip, Dosmagambetov – Astanov (73. Vasiljev), Kuat, Darabajev (73. Žarynbetov), Orazov (59. Vorogovskij) – Ajmbetov (65. Šušenačev)

I. polčas

V prvom polčase boli hostia aktívnejší a hrozili najmä po brejkoch. Už v úvode musel Marek Rodák „hasiť“ pri šanciach Sergija Malého aj Abata Ajmbetova.

Výber Kazachstanu sa dočkal v 26. min, keď Aslan Darabajev umiestnil loptu po prihrávke Eľchana Astanova k žrdi.

Prvú vážnejšiu šancu mali Slováci po polhodine hry, no pokus Stanislava Lobotku aj s prispením teču smeroval vedľa. Ešte pred prestávkou musel hraciu plochu opustiť kapitán slovenskej reprezentácie Milan Škriniar, z hry ho vyradilo zranenie.

II. polčas

Po zmene strán boli aktívnejší domáci futbalisti a už v 49. min pohrozil striedajúci Lukáš Haraslín, no jeho pokus letel tesne vedľa.

Haraslín potom posunul do šance Juraja Chvátala a ten v 52. min predviedol prvú slovenskú strelu na bránku, gól z toho nebol. Opäť Haraslín mieril v 62. min iba do žrde.

V 77. min slovenskí futbalisti dopravili loptu do siete súpera, no zásah Ladislava Almásiho po odrazenej strele Juraja Kucku a prihrávke od Haraslína hlavný arbiter po videoanalýze neuznal pre faul Kucku pred akciou tímu SR.

V závere si už hostia udržali najtesnejší náskok a spravili dôležitý krok k postupu do B-divízie.

Viac k témam: Liga národov
Zdroj: Webnoviny.sk – Slováci v Lige národov sklamali, pred domácim publikom v Trnave podľahli Kazachstanu © SITA Všetky práva vyhradené.