fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Zaujímavosťou je, že Slovan Bratislava v pohárovej Európe uspel v penaltovom rozstrele vôbec prvýkrát.

Máte tip? napíšte nám mailom

26.8.2022 (Webnoviny.sk) – Slovenský futbal bude mať svojho zástupcu v jesennej časti klubových pohárových súťaží. Úradujúci šampión ŠK Slovan Bratislava sa prebojoval do skupinovej fázy Európskej konferenčnej ligy 2022/2023, v play-off vyradil tím HŠK Zrinjski Mostar z Bosny a Hercegoviny.

“Belasí” po minulotýždňovej prehre u súpera 0:1 triumfovali v domácej odvete po deväťdesiatich minútach 1:0 a vynútili si predĺženie. V ňom však inkasovali gól, no dokázali naň reagovať v úplnom závere nadstaveného času. Na rad prišiel penaltový rozstrel a v ňom Bratislavčania uspeli.

Zo šiestich duelov v EKL sa tak teší slovenský majster, ktorý mená súperov spozná v piatok popoludní.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

V penaltovom rozstrele uspeli prvý raz

Zverenci trénera Vladimíra Weissa staršieho boli počas prvého polčasu lepší, no z ôsmich streleckých pokusov smeroval na bránku hostí len jediný a ani ten nezaskočil gólmana Josipa Čondriča. Po zmene strán vyšlo domácemu koučovi striedania v 66. minúte, keď na hraciu plochu prišli Lukáš Pauschek a Eric Ramírez. Boli v hre len minútu a práve ich spolupráca priniesla gól, keď center Pauscheka z pravej strany usmernil do hosťujúcej bránky venezuelský útočník.

Slovan si vynútil predĺženie, v jeho prvej časti však inkasoval od Igora Saviča a zdalo sa, že aj bez penaltového rozstrelu ďalej postúpi klub z Mostaru. Navyše, od 118. minúty hral bratislavský tím bez vylúčeného Jabu Kankavu. V závere ešte domáci zmobilizovali sily a Eric Ramírez akrobatickou koncovkou už v nadstavenom čase predĺženia zariadil pokutové kopy.

Prečítajte si tiež:
Slovensko zachránil pred Bieloruskom Zreľák a duel skončil remízou. Calzona tak stále nezažil triumf svojho tímu

V nich sa počas prvých piatich sérií nemýlil ani jeden exekútor. V šiestej neuspel ani jeden futbalista, v siedmej za hostí prestrelil Matija Malekinušič a na domácej strane rozpútal veľkú radosť srbský legionár Aleksandar Čavrič.

Zaujímavosťou je, že Slovan Bratislava v pohárovej Európe uspel v penaltovom rozstrele vôbec prvýkrát. V minulosti nepochodil proti čiernohorskej Sutjeske Nikšič (2019/2020), o dva roky neskôr proti fínskemu KuPS Kuopio a pred dvoma týždňami ani v meraní síl proti gréckemu Olympiakosu Pireus.

Zobraziť fotogalériu k článku:
EKL: Slovan Bratislava – Zrinjski Mostar (fotografie)

Prežívajú neskutočné emócie

“Asi tomu uverím až zajtra. Veľmi sme to chceli a vedeli sme, že sme prvý zápas pokazili. Vedeli sme, že to bude takto ťažké. Chceli sme hrať pohárovú Európu aj v jeseni a dnes sme si to vybojovali. Dokázali sme, že vieme hrať, len musíme makať celý zápas. Neskutočné emócie,” povedal v prenose RTVS domáci brankár Adrián Chovan a autor rozhodujúceho pokutového kopu doplnil: “Znamená to pre mňa veľa. Vedeli sme, že ak nepostúpime, sezóna bude akoby stratená. Veľmi sme chceli hrať v skupine. Našťastie sa to podarilo.”

Priklonilo sa k nim šťastie

Slovan hral v skupinovej časti EKL aj vlani, vtedy z F-skupiny nepostúpil ďalej. Trikrát sa v minulosti predstavil aj v skupine Európskej ligy, v ročníkoch 2011/2012, 2014/2015 a 2019/2020 zostal bez postupu.

Tréner Guľa verí, že hráči Dunajskej Stredy ukážu proti rumunskému FCSB ešte lepší futbal (foto)

“Bol to fantastický zápas, ťažký od začiatku. Takýto scenár asi nenapíše ani režisér Alfred Hitchcock. Súper nedal dve penalty a my len jednu, preto sme postúpili. K nám sa priklonilo aj šťastie. Som rád, že som tréner Slovana, je to veľký zážitok. Prebojovať sa do Ligy majstrov či Európskej ligy je ešte ťažšie, pokúsime sa o to o rok,” zhodnotil tréner Vladimír Weiss starší.

Viac k témam: Európska konferenčná liga
Zdroj: Webnoviny.sk – Slovan si zaistil európsku jeseň, v napínavej odvete proti Mostaru ich zachránil penaltový rozstrel (foto+video) © SITA Všetky práva vyhradené.