fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Slovenské kúpele mali najmenej zahraničných klientov od roku 2009

Väčšina vlaňajších zahraničných klientov pochádzala z Česka.

Máte tip? napíšte nám mailom

11.9.2022 (Webnoviny.sk) – Slovenské kúpele mali vlani najmenej klientov zo zahraničia od roku 2009. Liečebný pobyt využilo necelých 8-tisíc osôb bez trvalého pobytu na Slovensku. Počet zahraničných hostí v slovenských kúpeľoch klesol počas pandémie COVID-19 na štvrtinu obvyklého stavu.

V roku 2021 ich bolo takmer o 77 % menej, v roku 2020 o 75 % menej oproti priemeru rokov 2015 až 2019. Vyplýva to zo zverejnených údajov Národného centra zdravotníckych informácií (NCZI) za 30 prírodných liečebných kúpeľov a kúpeľných liečební. Väčšina vlaňajších zahraničných klientov pochádzala z Česka.

Z celkového počtu 8-tisíc liečených cudzích štátnych príslušníkov ich bolo takmer 4,6 tisíca. Ďalších 1,1 tisíca prišlo z Nemecka. Necelé štyri stovky hostí pochádzali z Rakúska a Izraela. Z Kuvajtu, Poľska a Saudskej Arábie pochádzalo okolo dvesto osôb. Veľmi nízke zastúpenie mali Ukrajina, Rusko či Litva.

Zahraniční klienti slovenskych kupelov boli takmer v 99 % prípadov samoplatcami pobytu. Viac ako polovicu z nich tvorili osoby staršie ako 65 rokov.

Viac k témam: COVID-19, Koronavírus, Kúpele
Zdroj: Webnoviny.sk – Slovenské kúpele mali najmenej zahraničných klientov od roku 2009 © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Európsky súd pre ľudské práva potvrdil výhru Tiposu v kauze Lemikon, spoločnosť nemusí uhradiť milióny eur
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií