fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Slovensko môže požiadať Brusel o druhú platbu z plánu obnovy, podľa Hegera bol schválený aj posledný míľnik

Šéfka sekcie plánu obnovy tvrdí, že všetko ide podľa plánu.

Máte tip? napíšte nám mailom

5.10.2022 (Webnoviny.sk) – Slovensko splnilo všetky podmienky na to, aby mohlo požiadať o druhú platbu z plánu obnovy.

„Včera sme schválili posledný legislatívny míľnik, aby sme mohli vyžiadať od Európskej komisie ďalšiu platbu vo výške 815 mil. eur,“ povedal na stredajšej tlačovej konferencii po rokovaní vlády premiér Eduard Heger (OĽaNO). Jeho slová potvrdila aj generálna riaditeľka sekcie plánu obnovy Lívia Vašáková.

Zo všetkých 27 členských krajín si o platbu požiadalo podľa Hegera o platbu zatiaľ len osem krajín, pričom Slovensko už jednu má a môže požiadať o ďalšiu platbu.

„Slovensko ide podľa harmonogramu tak, ako sme avizovali, že teda na jeseň tohto roka bude žiadať druhýkrát o platbu. Je potrebné dotiahnuť ešte dva míľniky, na ktorých usilovne pracujeme, ale všetko je nastavené tak, aby sme koncom tohto mesiaca o tú platbu mohli požiadať,“ povedala Vašáková.

Žiadosť o prvú platbu predložilo Slovensko 29. apríla tohto roka. Slovenský plán obnovy a odolnosti zahŕňa širokú škálu investičných a reformných opatrení v 18 tematických zložkách. Má hodnotu 6,3 miliardy eur vo forme grantov.

Prečítajte si tiež:
Ak máte aj vy nárok na jednorazový príspevok 100 eur od štátu, tak čas na podanie žiadosti sa kráti

Viac k témam: Plán obnovy
Zdroj: Webnoviny.sk – Slovensko môže požiadať Brusel o druhú platbu z plánu obnovy, podľa Hegera bol schválený aj posledný míľnik © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií