fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Slovensko dostalo od Európskej komisie viac než 190 miliónov eur na riešenie utečeneckej krízy

Na Slovensko prišlo od vypuknutia vojny na Ukrajine už viac ako 380-tisíc Ukrajincov.

Máte tip? napíšte nám mailom

3.5.2022 (Webnoviny.sk) – Európska komisia zaslala na účty Ministerstva financií SR dodatočné zálohové platby zo zdrojov REACT-EU vo výške takmer 194 miliónov eur. Dodatočné zálohové platby sú určené pre členské štáty, ktoré boli najviac zasiahnuté utečeneckou krízou.

Informoval o tom tlačový odbor ministerstva financií. Na Slovensko prišlo od vypuknutia vojny na Ukrajine už viac ako 380-tisíc Ukrajincov.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Európska komisia Slovensku zaslala 193,6 miliónov eur. Presnejšie 107,7 mil. eur pre Operačný program Ľudské zdroje, 66,3 mil. eur pre Integrovaný regionálny operačný program a 19,6 mil. eur pre Operačný program Efektívna verejná správa.

Ide o financie, ktoré poskytujú dočasnú dodatočnú likviditu pre členské štáty, a ktoré bude potrebné zúčtovať do konca roka 2024.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Prostriedky REACT-EÚ vyčlenené v rámci programov financovaných z EÚ fondov boli pôvodne určené na zmiernenie dopadov súvisiacich s pandémiou COVID-19, najmä udržanie a vytváranie pracovných miest, poskytovanie sociálnych služieb občanom vrátane terénnej práce a komunitnej starostlivosti, financovanie zelených aktivít, zvýšenie kvality odborného vzdelávania a finančnú podporu zamestnancov v prvej línii.

Prečítajte si tiež:
Europarlament podporil okamžité uvolnenie miliárd eur. Dostanú ich krajiny, ktoré pomáhajú Ukrajincom na úteku

Viac k témam: Eurofondy, REACT-EU, rusko-ukrajinský konflikt, Utečenci
Zdroj: Webnoviny.sk – Slovensko dostalo od Európskej komisie viac než 190 miliónov eur na riešenie utečeneckej krízy © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií