fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Slovensko môžu zasiahnuť búrky aj s krúpami, meteorológovia už vydali výstrahu

Pre celé Slovensko platí výstraha prvého stupňa pred búrkami do 20:00.

Máte tip? napíšte nám mailom

7.5.2022 (Webnoviny.sk) – Na celom území Slovenska je zvýšená pravdepodobnosť búrok s krúpami. Ako informoval na svojom webe Slovenský hydrometeorologický ústav, s búrkami môžu byť spojené krátkodobé, ale intenzívne lejaky, pri ktorých môžu úhrny dosiahnuť 20 – 40 milimetrov a nárazy vetra rýchlosť okolo 18 metrov za sekundu (65 km/h). Pre celé Slovensko platí výstraha prvého stupňa pred búrkami do 20:00.

„Intenzita sprievodných javov je v danej ročnej dobe a oblasti bežná, ale môže spôsobiť škody menšieho rozsahu,“ konštatoval ústav s tým, že pri spomínaných búrkach je možný prechodný vzostup vodných hladín na malých tokoch a výskyt povodňových úkazov mimo tokov.

Viac k témam: Krúpy, Počasie, Predpoveď počasia, Silné búrky
Zdroj: Webnoviny.sk – Slovensko môžu zasiahnuť búrky aj s krúpami, meteorológovia už vydali výstrahu © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií