fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Slovenský pozemkový fond hospodáril v roku 2020 so ziskom cez 9 miliónov eur, časť vyčlení na kybernetickú bezpečnosť

Uvádza sa to v správe o návrhu rozdelenia hospodárskeho výsledku SPF za rok 2020, ktorú schválila vláda.

Máte tip? napíšte nám mailom

1.11.2022 (Webnoviny.sk) – Slovenský pozemkový fond (SPF) vykázal za rok 2020 zisk vo výške viac ako 9 miliónov eur. Sumu 4,1 milióna eur SPF vyčlení do svojho rezervného fondu na budovanie kybernetickej bezpečnosti informačných systémov.

Zvyšných 5 miliónov eur pôjde do kapitoly rezortu pôdohospodárstva a rozvoja vidieka na financovanie zabezpečenia projektov pozemkových úprav.

Uvádza sa to v správe o návrhu rozdelenia hospodárskeho výsledku SPF za rok 2020, ktorú schválila vláda.

Ako sa uvádza v materiáli, na kladnom hospodárskom výsledku fondu sa v rozhodujúcej miere podieľala maximálna hospodárnosť na strane kapitálových a bežných výdavkov, nezrealizované verejné obstarávanie nových informačných systémov, vysoké plnenie rozpočtovaných príjmov z prenajatých pozemkov, plnenie rozpočtovaných príjmov z predaja fondom spravovaných pozemkov, ako aj vysoké plnenie iných nedaňových príjmov.

Viac k témam: Hospodársky výsledok
Zdroj: Webnoviny.sk – Slovenský pozemkový fond hospodáril v roku 2020 so ziskom cez 9 miliónov eur, časť vyčlení na kybernetickú bezpečnosť © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií