fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Smer opäť žiada mierovú stratégiu ukončenia vojny na Ukrajine, po Ficovi prichádzajú s iniciatívou Blanár a Kamenický

Opozičná strana Smer-SD sa už o prijatie uznesenia na túto tému prostredníctvom svojho predsedu Fica pokúšala.

Máte tip? napíšte nám mailom

16.10.2022 (Webnoviny.sk) – Poslanci strany Smer – sociálna demokracia (Smer-SD) Juraj Blanár a Ladislav Kamenický predkladajú do parlamentu návrh na prijatie uznesenia k mierovej stratégii riešenia rusko-ukrajinského konfliktu.

Navrhujú, aby Národná rada SR (NR SR) vyjadrila vážne znepokojenie nad eskaláciou napätia vo vojnovom konflikte medzi Ruskou federáciou a Ukrajinou a reálnou hrozbou premeny tohto konfliktu na dlhodobú vojnovú konfrontáciu.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

„Uvedomujúc si, že tento konflikt nemá reálne vojenské riešenie a že pokračujúce masívne dodávky zbraní ukrajinskej armáde budú viesť len k predlžovaniu vojny bez perspektívy jej ukončenia, žiada NR SR Európsku komisiu, aby vypracovala a vynaložila maximálne úsilie na presadenie mierovej stratégie ukončenia vojny,“ píšu predkladatelia v návrhu.

Mierová stratégia musí podľa nich zahŕňať prísnu vojenskú neutralitu Ukrajiny. Spoločné vyhlásenie členských štátov Severoatlantickej aliancie (NATO) z 2. októbra, v ktorom podporili budúce členstvo Ukrajiny v NATO, pokladajú za „obrovské riziko.“ Vstup Ukrajiny musia podľa nich schváliť členské krajiny jednomyseľne.

Smer-SD sa už o prijatie uznesenia na túto tému pokúšal. Predseda strany Robert Fico na schôdzi 27. septembra predložil v pléne návrh uznesenia, v ktorom NR SR vyzýva Európsku radu, Európsky parlament a Európsku komisiu, aby okamžite pripravili a schválili mierovú stratégiu riešenia vojnového konfliktu na Ukrajine. Parlament jeho návrh neschválil.

Prečítajte si tiež:
Vytrvalosť a poctivá práca z nás robí hrdý a úspešný národ, vyhlásila Remišová

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Smer opäť žiada mierovú stratégiu ukončenia vojny na Ukrajine, po Ficovi prichádzajú s iniciatívou Blanár a Kamenický © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií