fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Srdiečka ukrajinských detí môžu biť aj vďaka vám – zbierka Modrý gombík Unicef 2022

Už 16. rok spája zbierka MODRÝ GOMBÍK dva svety – ten  náš a ten, v ktorom sa deti ocitli v núdzi a sú odkázané na našu pomoc. Výnos tohtoročnej zbierky bude venovaný bábätkám, ktoré prichádzajú na svet vo vojnou zmietanej Ukrajine a ich mamičkám.

Máte tip? napíšte nám mailom

3.5.2022 (Webnoviny.sk) – Už 16. rok spája zbierka MODRÝ GOMBÍK dva svety – ten  náš a ten, v ktorom sa deti ocitli v núdzi a sú odkázané na našu pomoc. Výnos tohtoročnej zbierky bude venovaný bábätkám, ktoré prichádzajú na svet vo vojnou zmietanej Ukrajine a ich mamičkám.

Ako môžete podporiť ZBIERKU MODRÝ GOMBÍK?

Dobrovoľným príspevkom na číslo účtu: SK38 0200 0000 0045 5504 5155
Zaslaním SMS v hodnote 3 € na 844 s textom MODRY GOMBIK
Príspevkom do prenosnej pokladničky, ak vás na ulici oslovia naši zbierkujúci dobrovoľníci
http://www.modrygombik.sk/

Na svet sa pýtajú skôr

Neprimeraný stres, ktorý budúce mamičky prežívajú spôsobil, že bábätká sa začali pýtať na svet predčasne. Starostlivosť o predčasne narodené bábätká si vyžaduje dobré prístrojové vybavenie. V najbližších troch mesiacoch sa na Ukrajine narodí 80 tisíc bábätiek. Ich srdiečka môžu biť aj vďaka vašej pomoci.

Príbeh Júlie je len jedným z mnohých

Júlia jemne kolíše svoju niekoľkodňovú dcérku Veru. Jej život sa začal vo vlhkom suteréne zdravotného strediska v Kyjeve.

Prečítajte si tiež:
Primátori idú podľa Transparency do predvolebnej kampane s neférovou výhodou aj za verejné zdroje

Júlii trvalo dva dni, kým sa pešo dostala do bezpečia Kyjevského regionálneho perinatálneho centra. Priznáva, že boli chvíle, keď si myslela, že sa počas ostreľovania a výbuchov do bezpečia vôbec nedostane. “Ale vďaka Bohu a lekárom mám teraz dieťa a som nažive.”

Júlia je len jednou z mnohých mamičiek v centre, ktorého suterén sa zmenil na provizórnu pôrodnicu. Väčšina žien odchádza z pivnice len vtedy, keď sa potrebujú umyť alebo sa najesť. Keď Júlia naposledy opustila suterén, videla vonku dym a počula výbuchy. Teraz sa bojí nechať svoju dcéru samu v pivnici.

Hrdinovia v nemocniciach

Zdravotnícky personál v centre pracuje pod silným tlakom a privádza bábätká na svet napriek ostreľovaniu. Niektorí zamestnanci už odišli aj so svojimi rodinami. Tí, čo ostali, museli prebrať aj ich úlohy. “Pracujem tu ako lekárka a chirurgička a občas aj v kuchyni” hovorí doktorka Natália, ktorá vedie centrum v Kyjeve.

“Riskujeme svoje životy,” hovorí Iryna z perinatálneho centra v Charkove. “Milujeme tieto deti, musíme im pomôcť. Sme pripravení robiť svoju prácu za každých okolností…”

Prečítajte si tiež:
Heger: Ukrajine treba pomôcť ako sa len dá, aby vyšla z vojny ako jasný víťaz

UNICEF doručuje pomoc

Od začiatku vojny UNICEF dodal zdravotnícky materiál do 49 nemocníc v deviatich regiónoch po celej Ukrajine: kyslíkové koncentrátory, súpravy pre pôrodnú asistenciu a chirurgické súpravy, váhy, ochranné plášte a rukavice. Zlepšil sa tak prístup k zdravotnej starostlivosti pre 500 000 mamičiek a novorodencov.

Ďakujeme za pomoc ukrajinským bábätkám.

O UNICEFe

UNICEF je jednou z najvýznamnejších humanitárnych organizácií na svete, ktorá pomáha deťom v núdzi už od roku 1946. Pôsobíme vo viac ako 190 krajinách, na tých najťažšie dosiahnuteľných miestach. Pracujeme deň čo deň, aby sme pomohli prežiť deťom, ktoré sa ocitli v núdzi. Ochraňujeme ich práva, zabezpečujeme pre ne vodu, jedlo, strechu nad hlavou, lieky, vzdelanie, aby dostali šancu naplniť svoj potenciál.

Informačný servis

Viac k témam: Modrý gombík, Ukrajina, Zbierka
Zdroj: Webnoviny.sk – Srdiečka ukrajinských detí môžu biť aj vďaka vám – zbierka Modrý gombík Unicef 2022 © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií