fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Stanice metra v Kyjeve budú mať nové názvy, mesto ich chce „odrusifikovať“

Mestskí poslanci sa pri najbližšej príležitosti budú zaoberať formalizáciou týchto zmien.

Máte tip? napíšte nám mailom

10.5.2022 (Webnoviny.sk) – Úrady v ukrajinskej metropoly Kyjiv plánujú premenovať niekoľko staníc tamojšieho metra. Ako referuje spravodajský web BBC, hlavné mesto Ukrajiny chce takto „odrusifikovať“ svoju dopravnú sieť.

Ako uviedli kyjivské úrady, približne 170-tisíc ľudí sa zapojilo do online hlasovania, v ktorom obyvatelia vyberali nové názvy pre niektoré stanice so sovietskymi konotáciami. Mestskí poslanci sa pri najbližšej príležitosti budú zaoberať formalizáciou týchto zmien.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Kyjivčania rozhodli, že stanica Námestie Leva Tolského by sa mala volať po ukrajinskom spisovateľovi Vasylovi Stusovi, stanicu Minská by mali premenovať na Varšavská či stanicu Hrdinov Dnepra na Hrdinov Ukrajiny.

Občania Kyjiva taktiež uvítali, že mesto odstránilo sochu zo sovietskej éry pripomínajúcu „priateľstvo“ medzi Ukrajincami a Rusmi.

Viac k témam: Metro, Premenovanie, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Stanice metra v Kyjeve budú mať nové názvy, mesto ich chce „odrusifikovať“ © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií