fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Ste vulgárny bordelár, ktorý ponocuje? Je dosť pravdepodobné, že patríte medzi inteligentných ľudí

Máte tip? napíšte nám mailom

Odborníci odhalili príznaky, ktoré by mohli znamenať, že ste inteligentnejší ako vaši rovesníci. Do zoznamu inteligentných sa zahrňujú ľudia, ktorí sú ľaváci, chodievajú spať v neskorých nočných hodinách, viac sa strachujú a sú tak trochu vagabundi.

Zostávate neskoro večer hore, až príliš sa strachujete o budúcnosť a nie ste skvelý v organizovaní vecí?  Zatiaľ čo tieto vlastnosti nie sú najpozitívnejšími znakmi osobnosti, výskum ukázal, že každá z nich je spojená s vyšším IQ.

Pozrite sa na tieto prekvapivé znaky, vďaka ktorým sa môžete radiť medzi tých múdrejších.

  • Ste bordelári

Neporiadok na vašom pracovnom stole vám môže zaistiť jasnejšie myslenie. Zdroj: pexels.com

Manažéri a kancelárski odchovanci môžu vyžadovať čistý a najmä uprataný pracovný stôl – zdá sa však, že ten ale o vašej pracovitosti a produktivite veľa nepovie.

Kancelárske stoly, ktoré vynikajú chaosom, môžu priviesť svojich majiteľov k jasnejšiemu mysleniu. Aspoň tak to uvádzajú výskumníci z univerzity v Groningene vo svojej štúdii z roku 2012.

Podľa ich názoru, vizuálny a duševný neporiadok núti ľudí sústrediť sa a premýšľať jasnejšie.

Zaujímavým faktom je, že známi vedci a spisovatelia ako Albert Einstein či Roald Dahl boli notoricky známi kvôli ich stále chaotickým a neuprataným pracovným stolom.

  • Vyjadrujete sa vulgárne

Vďaka využívaniu vulgarizmov je váš jazyk pestrejší.  Zdroj: oprah.com

Výskum z roku 2014 ukázal, že ľudia, ktorí častejšie nadávajú, sa preukazujú väčšou slovnou zásobou než tí, ktorí sa vyjadrujú “úhľadne” a slušne.

Prečítajte si tiež:
Vykopali pozostatky jedného z najhľadanejších zločincov Slovenska! Tieto vraždy nemajú obdobu v celej Európe

„Pestré vyjadrovanie neznamená, že hovorca je lenivý, či dokonca nevzdelaný,” prezrádza štúdia publikovaná v časopise Language Sciences. 

Počas vyjadrovania svojho názoru inteligentní ľudia využívajú všetky výrazy, aby dokonale popísali svoje pocity a myšlienky. Ich jazyk je vďaka tomu viac farebnejší a pestrejší, čo nemusí byť všetkým po vôli.

  • V noci zostávate dlho hore

Ľudia s vyšším IQ chodievajú spať oveľa neskôr. Zdroj: girlsaskguys.com

Ďalšie štúdie zistili, že ľudia s vysokým IQ bývajú najaktívnejší v noci, práve preto chodievajú spať v neskorých nočných hodinách. Ľuďom, ktorým bolo nameraných IQ 123 a vyššie, chodievajú do postele až okolo pol 1 v noci, zatiaľ čo ľudia s nižším IQ (pod 75) chodievajú spať pred 23. hodinou.

  • Počas teenagerských rokov ste sa neoddávali sexuálnym radovánkam

Mladí ľudia, ktorí začali praktikovať sex príliš skoro, sú menej inteligentní ako ich rovesníci. Zdroj: yelp.com

Áno, čítate správne. Ak si teenageri začali užívať sex skôr ako ich rovesníci, sú považovaní za menej inteligentných, aspoň tak to tvrdí štúdia z roku 2000, ktorá bola vykonaná Dr. Carolyn Tucker Halpern z univerzity v Južnej Karolíne.

  • Veľa sa strachujete

Tí, ktorí si prehrávajú vo svojich hlavách negatívne udalosti, majú vyššiu verbálnu inteligenciu. Zdroj: pexels.com

„Bolo preukázané, že jedinci, ktorí často trpia obavami a premýšľajú o potenciálnych negatívnych udalostiach, alebo si v hlavách prehrávajú negatívne udalosti z ich minulosti, dosiahli vyššiu verbálnu inteligenciu,” prezradil na margo témy Alex Penney z Univerzity Lakehead v Ontáriu.

  • Ste ľavák

Ak ste ľavák, je dosť pravdepodobné, že budete vynikať v matematike. Zdroj: pexels.com

Ak ste ľavák, môžete to mať v živote trochu ťažšie. Budete potrebovať iné nožnice či inú myšku na PC, avšak na druhej strane môžete byť výborný v matematike.

Prečítajte si tiež:
Drony, bezpilotné lietadlá 21. storočia. Tu je o nich pár faktov!

Bolo preukázané, že existuje súvislosť medzi lepším zvládnutím aritmetických úloh a tým, byť ľavák. Korelácia sa však mení od závislosti veku a pohlavia.

Zdroj: dailymail.co.uk 

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií