fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Stoltenberg vlieva nádej do Ukrajincov, podľa šéfa NATO môžu zvíťaziť vo vojne s Ruskom

Rusko nedosahuje podľa Stoltenberga svoje strategické ciele.

Máte tip? napíšte nám mailom

15.5.2022 (Webnoviny.sk) – Podľa generálneho tajomníka Severoatlantickej aliancie Jensa Stoltenberga Ukrajina môže vo vojne s Ruskom zvíťaziť. Šéf NATO to povedal v nedeľu v rozhovore s novinármi prostredníctvom videospojenia. „Ruská vojna na Ukrajine sa nevyvíja tak, ako Moskva plánovala. Nepodarilo sa im obsadiť Kyjev,” povedal Stoltenberg.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

„Sťahujú sa z okolia Charkova, ich veľká ofenzíva na Donbase sa zastavila. Rusko nedosahuje svoje strategické ciele,” konštatoval. „Ukrajinci statočne bránia svoju krajinu. Aby im v tom pomohli, spojenci sa zaviazali a poskytli Ukrajine bezpečnostnú pomoc v hodnote miliárd dolárov,” dodal Stoltenberg. Informuje o tom portál cnn.com.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Stoltenberg vlieva nádej do Ukrajincov, podľa šéfa NATO môžu zvíťaziť vo vojne s Ruskom © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií