fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Študentka zverejnila hoax o streľbe na piešťanskej škole, predvolala si ju polícia

Ak by polícia status na sociálnej sieti vyhodnotila ako šírenie poplašnej správy v zmysle Trestného zákona, študentke by hrozilo trestné stíhanie.

Máte tip? napíšte nám mailom

27.5.2022 (Webnoviny.sk) – Policajní operatívci navštívili v dedine pri Trnave študentku, ktorá na sociálnej sieti zverejnila nepravdivý status o streľbe na strednej škole v Piešťanoch, pri ktorej malo prísť o život 21 ľudí. Status pripomínal informáciu o reálnej streľbe na základnej škole v Uvalde v USA.

Prípadu sa po posúdení obsahu a analýze Odboru počítačovej kriminality Národnej centrály osobitných druhov kriminality PPZ ujali trnavskí krajskí kriminalisti.

Celý status bol iba vtip

Trnavská polícia na sociálnej sieti informovala, že mladé dievča sa ku statusu priznalo a policajtom pri previerke povedala, že bola nahnevaná a celý status bol iba vtip. Policajti ju upozornili, že takéto konanie môže byť vyhodnotené ako trestný čin.

Na nevhodné správanie upozornili aj školu, v ktorej stredoškoláčka najbližší pondelok maturuje. Policajní operatívci dali podľa trnavskej policajnej hovorkyne Márie Linkešovej podnet na trestné stíhanie, o ktorom ešte nebolo rozhodnuté.

Hrozia dva roky väzenia

Ak polícia vyhodnotí zverejnenie vymysleného príbehu vydávaného za skutočný ako ohrozujúcu správu, môže situáciu podľa Trestného zákona klasifikovať ako šírenie poplašnej správy, a osobe môže hroziť strata slobody až na dva roky.

Prečítajte si tiež:
Muž chcel zdrogovať dve ženy na bratislavskej diskotéke, vďaka pohotovej reakcii SBS-kára skončil v putách

Polícia zároveň upozorňuje tínedžerov, že aj ako užívatelia sociálnych sietí sú trestnoprávne zodpovední za to, čo zverejňujú, aj keď ide o virtuálny svet.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: Hoax, Študentka
Zdroj: Webnoviny.sk – Študentka zverejnila hoax o streľbe na piešťanskej škole, predvolala si ju polícia © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií