Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Sučka so zlomenou nohou prešla 3 kilometre, aby navštívila veterinárku a zaviedla ju za svojimi šteniatkami

Zvieratá, nevinné stvorenia, ktoré aj napriek tomu, že nemajú mozog vyvinutý na takej úrovni ako človek, vedia byť naozaj múdre a dovolíme si povedať… mnohokrát aj múdrejšie ako niektorí ľudia. Táto chrtica, o ktorej bude dnešný článok, je ozajstná hrdinka.

Chrtica so zlomenou nohou sa vydala na cestu k veterinárke, aby ju zaviedla za svojimi šteniatkami aj napriek tomu, že bola vzdialená viac ako 3 kilometre. Psychologička Lianne Powell bola tou, kto si všimol sučku a vzal ju k veterinárke. Tam si všimli, že sučka produkuje mlieko, a tak sa potom, ako jej nožičku ošetrili, rozhodli ju nasledovať. ,,Vedela, kam ide,“ povedala Ellen Sobry.

dog-mother-broken-leg-leads-vets-puppies-spain-9

,,Skackavým tempom nás viedla pozdĺž uličkami, hlavnými cestami, cez pole a pozdĺž koľajníc až k jej šteniatkam. Na mieste bolo 10 krásnych, malých a tučnučkých šteniatok,“ povedala Powell. ,,Bolo to neuveriteľné – nemohla som uveriť tomu, čo som videla… Táto sučka nás pozná menej ako hodinu a rozhodla sa, že nám bude veriť a ukáže nám, kde priviedla krásne šteniatka na svet,“ dodala Ellen Sobry.

Chrticu pomenovali menom „Vera“ a spolu s jej šteniatkami sa zotavujú v Elleninej klinike. Akonáhle budú pripravení na adopciu, záchranné centrum Ibizan Hound im pomôže nájsť milujúci a dom, kde budú už navždy obklopený láskou.

dog-mother-broken-leg-leads-vets-puppies-spain-3

dog-mother-broken-leg-leads-vets-puppies-spain-5

 dog-mother-broken-leg-leads-vets-puppies-spain-7  dog-mother-broken-leg-leads-vets-puppies-spain-11

dog-mother-broken-leg-leads-vets-puppies-spain-8

dog-mother-broken-leg-leads-vets-puppies-spain-2

dog-mother-broken-leg-leads-vets-puppies-spain-6

Originál video tu<

Zdroj: boredpanda.com

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií