fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Súd bude opäť rozhodovať o „fekálnom fantómovi“ Mackovi, bol porušený zákon v neprospech obžalovaného

Krajský súd v Bratislave v júni 2018 zamietol odvolanie obžalovaného Martina Macka.

Máte tip? napíšte nám mailom

4.7.2022 (Webnoviny.sk) – V kauze Martina Macka, stíhaného v kauze fekálnych útokov na ženy, bude opätovne rozhodovať Krajský súd v Bratislave. Rozhodol o tom v pondelok senát Najvyššieho súdu SR, ktorý vyhovel dovolaniu Ministerstva spravodlivosti SR a uznesenie krajského súdu, ktorým v roku 2018 zamietol odvolanie obžalovaného zrušil.

Najvyšší súd totiž skonštatoval, že rozhodnutím krajského súdu bol porušený zákon v neprospech obžalovaného.

Súd zamietol odvolanie Macka

Krajský súd v Bratislave v júni 2018 zamietol odvolanie obžalovaného Martina Macka, ktorý je synom mediálne známeho generála vo výslužbe Pavla Macka v kauze fekálnych útokov na ženy. Skonštatoval totiž, že v kontexte dôkazov, ktoré boli vykonané, bola dostatočne preukázaná jeho vina.

Trest osem mesiacov väzenia s odkladom na skúšobnú dobu 14 mesiacov a s nariadenou ochrannou liečbou uložený prvostupňovým súdom tak bol podľa odvolacieho súdu v súlade so zákonom.

Odsúdený bol aj Seliga

Okresný súd Bratislava IV uznal Macka za vinného v novembri 2017. V prípade pritom rozhodoval už po druhýkrát. Vo februári 2017 obžalovaného spod obžaloby oslobodil. Odvolací Krajský súd v Bratislave však rozsudok zrušil a prípad vrátil prvostupňovému súdu na opätovné prejednanie.

Prečítajte si tiež:
Poslanci budú voliť riaditeľa RTVS, kandidátov je osem a poradná komisia odporúča dve mená

Polícia zadržala Martina Macka v súvislosti s útokmi na ženy v novembri 2015, pričom najskôr sa ku skutkom priznal. Neskôr však priznanie odvolal. Sudca prvostupňového súdu v prvom, oslobodzujúcom rozsudku kritizoval v jeho prípade postup policajtov aj prokurátora.

V súvislosti s ďalšími útokmi na ženy bol v roku 2016 odsúdený aj iný páchateľ, konkrétne fitness tréner Dušan Seliga. Ten sa k skutkom priznal a oľutoval ich.

Viac k témam: Fekálny útok, Súdy
Zdroj: Webnoviny.sk – Súd bude opäť rozhodovať o „fekálnom fantómovi“ Mackovi, bol porušený zákon v neprospech obžalovaného © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií