fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Súd opäť zamietol Navaľného žalobu na podmienky vo väzení, stále ho držia v trestnej cele

Opozičný líder je vo väznici s najvyšším stupňom stráženia IK-6 v obci Melechovo.

Máte tip? napíšte nám mailom

11.11.2022 (Webnoviny.sk) – Súd v ruskom Kovrove zamietol žalobu opozičného lídra Alexeja Navaľného proti podmienkam vo väzení, kde ho držia. Prominentný opozičník na súde namietal proti jeho väzbe v takzvanej trestnej cele. Je to už najmenej po druhý raz, čo súd takúto sťažnosť od Navaľného zamietol.

Navaľnyj sa na súde objavil prostredníctvom videospojenia z väznice s najvyšším stupňom stráženia IK-6 v obci Melechovo. „Nikdy sa nedostanem z trestnej cely. Urobte nejaké rozhodnutia, inak tu budem žiť navždy,“ vyhlásil.

Štyridsaťšesťročného Navaľného zatkli v januári 2021 po návrate z Nemecka, kde sa liečil z otravy nervovoparalytickou látkou. Za porušenie podmienečného prepustenia vtedy dostal dvaapolročný trest odňatia slobody. V marci ho odsúdili na deväť rokov väzenia z podvod a opovrhovanie súdom. Tieto obvinenia odmietol ako politicky motivované a pokus úradov udržať ho za mrežami, čo najdlhšie sa dá.

Viac k témam: Kauza Navaľnyj, Novičok, Väzenie, Zamietnutie sťažnosti
Zdroj: Webnoviny.sk – Súd opäť zamietol Navaľného žalobu na podmienky vo väzení, stále ho držia v trestnej cele © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Moskva podnikla kroky na zvýšenie produkcie zbraní, tvrdí Medvedev
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií