fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Súd v prípade sátorovcov obvinených z vraždy Reného Sánku nerozhodol, pojednávanie bolo zrušené

Podľa obžaloby členovia skupiny sátorovci zavraždili v roku 2001 Reného Sánku, aby mu zabránili vypovedať.

Máte tip? napíšte nám mailom

27.7.2022 (Webnoviny.sk) – Špecializovaný trestný súd v Pezinku zrušil pojednávanie v kauze starej vraždy pripisovanej zločineckej skupine sátorovcov vytýčené na štvrtok (28. júla). Informovala o tom hovorkyňa súdu Katarína Kudjáková.

Súd rozsudok nevyniesol

Keďže súd vo veci vykonal už viaceré procesné úkony vrátane výsluchov obžalovaných a svedkov, predpokladalo sa vynesenie rozsudku.

Na predošlom pojednávaní vo februári urobil jeden z obžalovaných, Juraj Bugár prezývaný Bugi, vyhlásenie o vine. Vo veci spolu s ním čelia obžalobe Roland Szamaránszky a Pavol Vlčko, ktorí vinu odmietli.

Všetci traja už boli právoplatne odsúdení v hlavnom procese s členmi zločineckej skupiny sátorovci. Vlčkovi súdy vymerali 25 rokov vo väzení, Bugárovi 21 a Rolandovi Szamaránszkému 18 rokov.

Vražda Sánku

Vo veci vraždy Reného Sánku z roku 2001 bol pôvodne obžalovaný aj odsúdený Andor Márik, v apríli 2021 však zomrel.

Podľa obžaloby členovia skupiny zavraždili Sánku, aby mu zabránili vypovedať. To totiž mohlo ohroziť prepustenie člena skupiny Arpáda Szamaránszkého z väzby.

Skupina sátorovcov páchala násilnú a ekonomickú trestnú činnosť v Dunajskej Strede, v okresoch Galanta a Komárno, ale aj na iných miestach na území Slovenska a Maďarska od roku 1999 do roku 2010. Zločineckej skupine sa pripisuje zodpovednosť za smrť minimálne 80 obetí.

Prečítajte si tiež:
NAKA obvinila Kaliňáka a Brhela pre zločin podplácania

Viac k témam: Sátorovci, Súdy, Vražda
Zdroj: Webnoviny.sk – Súd v prípade sátorovcov obvinených z vraždy Reného Sánku nerozhodol, pojednávanie bolo zrušené © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií