fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Sulíkova SaS žiada od Žilinku verejné ospravedlnenie za šírenie prokremeľskej propagandy a hoaxov

Ruský veľvyslanec na Slovensku Igor Bratčikov tvrdí, že tamojší starosta dal pred dvoma mesiacmi zrovnať so zemou cintorín vojakov Ruskej cárskej armády v obci Ladomirová.

Máte tip? napíšte nám mailom

16.9.2022 (Webnoviny.sk) – Strana Sloboda a Solidarita (SaS) žiada od generálneho prokurátora Maroša Žilinku verejné ospravedlnenie za šírenie prokremeľskej propagandy a za vystavovanie starostu obce Ladomirová (okres Svidník) vyhrážkam, ktoré vyprovokovala nepravdivá informácia ruskej ambasády.

Ruský veľvyslanec na Slovensku Igor Bratčikov tvrdí, že tamojší starosta dal pred dvoma mesiacmi zrovnať so zemou cintorín vojakov Ruskej cárskej armády v obci Ladomirová. Žilinka v piatok na sociálnej sieti napísal, že prejav hrubej neúcty voči týmto hrobom vojakov nemôže zostať zo strany orgánov činných v trestnom konaní nepovšimnutý.

Stančík zvolá Zahraničný výbor

Podľa SaS generálny prokurátor nekriticky a bez overenia skutočnosti prebral a ďalej šíri nebezpečný hoax s pôvodom na ambásade ruského agresora, ktorý v susednej krajine zabíja mužov, ženy aj deti, ničí celé mestá a Slovenskú republiku označil za nepriateľskú krajinu.

Poslanec Národnej rady SR z hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) Andrej Stančík bude iniciovať mimoriadny Zahraničný výbor NR SR. Stančík prostredníctvom tlačovej správy informoval, že na výbore sa chce pýtať generálneho prokurátora SR Maroša Žilinku, prečo šíri v čase vojny hoaxy prezentované ruským veľvyslancom Bratčikovom.

Prečítajte si tiež:
Za Starou Turou došlo k zrážke dvoch vozidiel, jedna vodička nehodu neprežila

Ruský veľvyslanec podľa polície klame

Polícia Slovenskej republiky v piatok potvrdila, že ide o hoax a ruský veľvyslanec klame. Išlo o nutnú rekonštrukciu, keďže betónové obrubníky sa rozpadali a ich rekonštrukcia nebola možná. Starosta Ladomirovej od štvrtka dostáva v súvislosti s týmto hoaxom e-maily, v ktorých sú aj vyhrážky smrťou.

„Ruská federácia dnes v priamom prenose šíri prostredníctvom kľúčových hráčov a zdrojov dezinformáciu o situácii v obci Ladomirová. Máte tak unikátnu príležitosť sledovať, ako Rusmi zasiaty hoax rastie ako fazuľka, kto ho presne prináša na slovenský trh a ako sa situácia bude vyvíjať ďalej,“ konštatuje Polícia SR s dodatkom, že toto je reálna informačná operácia v priamom prenose.

Viac k témam: Generálny prokurátor, Hoaxy, Ruská propaganda, rusko-ukrajinský konflikt, Zahraničný výbor NR SR
Zdroj: Webnoviny.sk – Sulíkova SaS žiada od Žilinku verejné ospravedlnenie za šírenie prokremeľskej propagandy a hoaxov © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií