fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Sulíkovi poslanci navrhujú dočasne znížiť sadzbu DPH na pohonné látky

Takáto sadzba dane na palivá by sa podľa ich návrhu uplatňovala len od 1. januára do 31.decembra budúceho roka, návrh predložili do parlamentu.

Máte tip? napíšte nám mailom

27.8.2022 (Webnoviny.sk) – Poslanci Národnej rady SR za stranu Sloboda a Solidarita (SaS) Marián Viskupič a Jarmila Halgašová navrhujú na budúci rok znížiť sadzbu dane z pridanej hodnoty (DPH) na benzín a naftu z 20 % na 8 %.

Zníženie by trvalo len rok

Takáto sadzba dane na palivá by sa podľa ich návrhu uplatňovala len od 1. januára do 31.decembra budúceho roka. Návrh novely zákona o DPH predložili do parlamentu. Národná rada SR by sa ním mala zaoberať na septembrovej schôdzi.

Navrhovaná zmena znamená zníženie nákladov pre občanov, keďže v období vysokej inflácie prudko rastú životné náklady. Zníženie dane z pridanej hodnoty je dočasným protiinflačným opatrením a pomôže širokým vrstvám obyvateľstva,” uviedla k návrhu dvojica liberálnych poslancov.

Štát by prišiel o milióny eur

Pri súčasných cenách pohonných látok by štát podľa poslancov za SaS týmto krokom prišiel o 150 miliónov eur. Tento negatívny vplyv na verejné financie by však mali podľa liberálov kompenzovať daňové príjmy, ktoré by štát inkasoval po schválení zákona o mimoriadnej dani pre spoločnosť Slovnaft.

Prečítajte si tiež:
Paragraf 363 je problematický, Brusel navrhol oklieštiť právomoci Žilinku pri jeho používaní (video)

Viac k témam: Benzín, Daň, zníženie dane
Zdroj: Webnoviny.sk – Sulíkovi poslanci navrhujú dočasne znížiť sadzbu DPH na pohonné látky © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií