fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Sunak sa v Kyjeve stretol so Zelenským, Briti podporia ukrajinskú protivzdušnú obranu

Rishi Sunak je hrdý na to, ako Spojené kráľovstvo stojí pri Ukrajine od samého začiatku.

Máte tip? napíšte nám mailom

19.11.2022 (Webnoviny.sk) – Britský premiér Rishi Sunak, ktorý v sobotu navštívil ukrajinské hlavné mesto Kyjev, potvrdil, že Spojené kráľovstvo podporí ukrajinskú protivzdušnú obranu. Sunak sa stretol s ukrajinským prezidentom Volodymyrom Zelenským, aby diskutovali o najnovšom vývoji ruskej vojny na Ukrajine. Informuje o tom portál news.sky.com.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Balík britskej pomoci ukrajinskej protivzdušnej obrane v hodnote 50 miliónov libier bude zameraný na ochranu civilistov a kritickej štátnej infraštruktúry pred ruskými údermi. Jeho súčasťou bude 125 protilietadlových diel a technológia zameraná proti iránskym dronom, vrátane desiatky radarov a bojovej elektronickej kapacity zameranej proti dronom.

„Som hrdý na to, ako Spojené kráľovstvo stojí pri Ukrajine od samého začiatku a dnes som tu preto, aby som povedal, že Veľká Británia a jej partneri budú naďalej stáť pri Ukrajine v čase, v ktorom bojuje za ukončenie tejto barbarskej vojny a dosiahnutie spravodlivého mieru,” povedal britský premiér.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Podľa ukrajinských ozbrojených síl Rusko v uplynulom týždni vypálilo na kritickú infraštruktúru Ukrajiny 148 rakiet. Bez elektrického prúdu v dôsledku toho zostalo približne 10 miliónov ľudí.

Prečítajte si tiež:
Chlapec chcel vyhodiť do vzduchu bombu v škole, sekerou zavraždil okoloidúceho

Viac k témam: Britský premiér, Kyjev, rusko-ukrajinský konflikt, Ukrajinský prezident
Zdroj: Webnoviny.sk – Sunak sa v Kyjeve stretol so Zelenským, Briti podporia ukrajinskú protivzdušnú obranu © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií