Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Takto sa Chester Bennington smial 36 hodín pred jeho samovraždou. Jeho manželka to zverejnila, aby ukázala, že depresia nemá žiadnu tvár ani náladu

Chester Bennington, frontman svetoznámej skupiny Linkin Park, ktorý bol okrem speváka  aj textár pôsobiaci napríklad v  Dead by Sunrise či  Stone Temple Pilots, spáchal samovraždu 20. júla tohto roku po tom, čo trpel ťažkými depresiami.

Chesterova smrť šokovala mnoho ľudí po celom svete a zároveň znovu otvorila tému problematiky psychických chorôb. K emotívnej pocte na sociálnej sieti sa vyjadrila príspevkom aj jeho manželka: „Môj ďalší tweet bude najemotívnejší, aký som kedy zverejnila. Chcem vám to ukázať preto, aby ste pochopili, že depresia nemá žiadnu tvár ani náladu.

Dva hashtagy, ktorými svoj príspevok Talinda zakončila, sa stali po smrti manžela pre ňu typické. V súčasnosti vedie online komunitu pre podporu ľudí trpiacich depresiou a zároveň sa snaží pomôcť tým, ktorých sa Chesterova smrť najväčšmi dotkla. Príspevok uverejnila len tri dni po tom, čo ich 15-ročný syn Draven Bennington uverejnil tri videá počas týždňa Národnej Prevencie proti samovraždám ako reakciu na smrť otca.

chester-bennington-memorial-d7af207e-605d-41e1-a6e1-ab88f0140f3c

V prvom videu sa ho moderátor opýtal na znaky depresie a to, či si všimol u svojho otca nejaké zmeny. „Dokázal to naozaj dobre skrývať. Videl som ho týždeň predtým a nikdy by som nedokázal povedať, že sa na ňom niečo zmenilo,“ odpovedal Draven. „Myslel som, že všetko je úplne v poriadku.“

Pokiaľ váš priateľ alebo niekto vo vašej blízkosti tvrdí, že Chesterova smrť bola sebecká, oplatí sa mu vysvetliť, že ak je niekto požehnaný materiálnym bohatstvom, slávou a úspechmi, nemusí to ešte znamenať, že je šťastný a vyrovnaný so svojimi démonmi. K tejto problematike sa vyjadril aj expert na duševné zdravie. „Sláva a bohatstvo dokážu veľmi ľahko spôsobiť psychické problémy.

Aj keď to tak z druhej strany nemusí vyzerať, sláva vie spôsobiť veľa problémov. Množstvo fotiek, na ktorých sa objavíte, množstvo ľudí, ktorí vás sledujú na internete a na pódiu, to všetko vás dovedie k myšlienke, že už viac nežijete normálnym životom. A to môže mať veľmi negatívny dopad na ľudskú myseľ.

Tieto problémy sa môže dotknúť každého. Takisto ako to mohlo postihnúť obrovskú hviezdu, tak sa to môže stať aj vám. Mnohokrát človek nevie, ako sa má s depresiou vyrovnať. V spoločnosti sa tento problém tiež stále neakceptuje a obzvlášť nie u mužov. Veľakrát sa o depresiách hovorí, no ľudia si stále neuvedomujú, aký závažný problém v skutočnosti duševné choroby predstavujú.

Zdroj: internet

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií