Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Taliansko zasiahli mimoriadne silné dažde a záplavy pripomínajúce cunami si vyžiadali najmenej 10 mŕtvych (video)

Niekoľko ľudí je stále nezvestných.

16.9.2022 (Webnoviny.sk) – Stredovýchodom Talianska sa v piatok ráno prehnali záplavy vyvolané silným dažďom a zanechali najmenej 10 mŕtvych a niekoľko nezvestných. Desiatky ľudí sa pred vodou zachránili tak, že vyliezli na autá, strechy a stromy, kde čakali na záchranu. V oblasti je nasadených 300 hasičov.

Hasiči informovali, že je potvrdených sedem úmrtí a traja ľudia sú nezvestní. Štátne rádio RAI uviedlo, že je 10 potvrdených úmrtí. V meste Barbara v regióne Marky sú nezvestné štyri osoby.

Medzi najhoršie zasiahnuté patrí mesto Senigallia, zatiaľ čo malé mestá v kopcoch neďaleko renesančného turistického mesta Urbino boli tiež zaplavené, keď sa rýchlo tečúce toky vody, bahna a trosiek prehnali ulicami.

„Nebola to vodná bomba, bolo to cunami,“ opísal náhlu prietrž starosta Barbary Riccardo Pasqualini pre rádio. Klimatológ Massimiliano Fazzini pre televíziu vysvetlil, že podľa jeho výpočtov bolo množstvo dažďa, ktoré spadlo počas štyroch hodín a najmä počas 15 minút, najväčšie za stovky rokov.

Viac k témam: Extrémne počasie, Záplavy
Zdroj: Webnoviny.sk – Taliansko zasiahli mimoriadne silné dažde a záplavy pripomínajúce cunami si vyžiadali najmenej 10 mŕtvych (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií