fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Taliansky premiér Draghi kvituje plán OSN dohliadať na vývoz ukrajinského obilia

Povedal však, že si to vyžaduje rýchly súhlas Ruska.

Máte tip? napíšte nám mailom

28.6.2022 (Webnoviny.sk) – Taliansky premiér Mario Draghi tvrdí, že plán Organizácie Spojených národov (OSN) vyviezť obilie z Ukrajiny cez bezpečné námorné koridory by mohol ušetriť až mesiac pri vyprázdňovaní síl v čase jesennej úrody, keďže si nevyžaduje odmínovanie prístavov. Povedal však, že si to vyžaduje rýchly súhlas Ruska.

Draghi v utorok uviedol, že kľúčové prvky plánu zahŕňajú používanie existujúcich bezpečných koridorov v prístavoch aj mimo nich, zabezpečenie ochrany nákladných lodí zo strany OSN pred možnými ruskými útokmi a následnej kontroly lodí, aby sa zabránilo príchodu zbraní. Draghi povedal, že ruský prezident Vladimir Putin na tom trval.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Taliansky premiér tiež povedal, že Rusko v zásade akceptovalo zapojenie Ukrajiny, Turecka a OSN do projektu.

Viac k témam: Bezpečnosť, humanitárne koridory, rusko-ukrajinský konflikt, vojenská invázia
Zdroj: Webnoviny.sk – Taliansky premiér Draghi kvituje plán OSN dohliadať na vývoz ukrajinského obilia © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií