fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Táto luxusná rezidencia oslovuje nejedného priaznivca modernej architektúry. Je totiž tvorená s motívom vĺn

Máte tip? napíšte nám mailom

V dnešnej dobe sa dokáže vymyslieť a zhotoviť skutočne všeličo. Venujme sa však konkrétne architektúre. Na svete možno nájsť kopu výnimočne nadizajnovaných nehnuteľností, na ktorých si architekti doslova uleteli.

Čo máme namysli pod slovom “uleteli”? No stačí prejsť nižšie, kde ti predstavíme takzvaný “Dom vĺn“, ktorého názov prezentuje aj samotný výzor. Pre výstavbu takto tvarovanej fasády domu je nutná dôvera v silu kameňa, ktorú Romano (Mario Romano) – architekt stavby, evidentne má.

download

Nádherný hliníkový povrch je šikovne vytvorený tak, aby znázorňoval všetku krásu geometrických tvarov prírody. Na celej stavbe možno napočítať viac ako 300 jedinečných a na zákazku rezaných hliníkových dielov, ktoré sú poukladané do jedného masívne-pôsobiaceho architektonického celku.

Na dosiahnutie takto skonštruovaného dizajnu bol použitý špeciálny počítačový softvér, ktorý sa využíva napríklad pri návrhoch automobilov, lietadiel či lodí. Viac ako 500 metrov štvorcových zaberajúca rezidencia sa dá postaviť za 6 134 818 eur... no čo, stále vyzerá lákavo?

download-1

download-2

download-3

download-4

download-5

download-6

download-7

download-8

download-10 download-11

download-12

download-13

download-14

download-15

download-16

download

Zdroj: architectmagazine.com

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií