fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

CIA prezradila, čo sa ukrýval v počítači obávaný terorista Usama bin Ladin: Z tohto vám bude do smiechu

Máte tip? napíšte nám mailom

Usama bin Ladin, vodca teroristickej skupiny Al Kaida, bol človekom, ktorého sa bál celý svet. Aj keď od jeho smrti už uplynulo šesť rokov, na povrch sa o obávanom mužovi dostávajú nové a nové informácie. Najnovšie CIA prezradila, čo sa ukrývalo v jeho počítači.

Usama bin Ladin, človek, ktorý mal byť zodpovedný okrem iného aj za útok z jedenásteho septembra 2001, pri ktorom padli Dvojičky, alebo ak chceš – Svetové obchodné centrum. Muž, ktorý bol na čele teroristickej skupiny Al Kaida, po ktorom pátral celý svet sa dlhé roky ukrýval v trojposchodovom dome s plotom, ktorý miestami dosahoval výšku viac než 5 a pol metra. Tento jeho úkryt bol v v pakistanskom meste Abbottabad, čo je asi 50 kilometrov od Islamabádu. Druhého mája 2011 však do tohto jeho sídla prenikli americký vojaci a svetoznámeho teroristu zabili.

Šesť rokov od jeho smrti sa CIA rozhodla prezradiť svetu, aké materiály sa našli v osobnom počítači Usamu bin Ladina. Toto zverejnenie sa rozhodol okomentovať aj Mike Pompeo, riaditeľ CIA: “Dnešné vydanie listov, videí, audiozáznamov a ďalších materiálov Al-Káidy poskytuje príležitosť pre americký ľud získať ďalšie poznatky o plánoch a činnosti tejto teroristickej organizácie.”

Okrem mnohých dôležitých informácií, ktoré boli nápomocné pri odhaľovaní ďalších plánov teroristickej skupiny, sa v nemalom množstve objavili i veci, ktoré by čakal len málokto. Usama bin Ladin mal totiž vo svojom počítači väčšinu dielov Mr. Beana, takmer všetky epizódy Toma a Jerryho, ale aj rozprávky ako Udatné kuriatko či Mravec Z. To však nie je všetko, medzi týmito populárnymi skvostami nechýbalo ani virálne video z YouTube, známe ako “Charlie bit my finger – again,” čo v preklade znamená “Charlie ma opäť uhryzol do prsta.”

Prečítajte si tiež:
Koronavírus na Slovensku: V Ružomberku majú podozrenie na nákazu

 

 

Zdroj: LADbible, YouTube

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií