fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Tiež si obkladáš misu toaletným papierom? OKAMŽITE S TÝM PRESTAŇ!

Máte tip? napíšte nám mailom

Tohto (zlo)zvyku sa okamžite vzdaj!

Máš vo zvyku pri použití verejnej toalety obložiť záchodovú dosku hrubou vrstvou toaletného papiera v myšlienke, že sa tým ochrániš pred rôznymi baktériami? Tak to nie je zvyk ale zlozvyk a pravdou je, že sa týmto pred baktériami vôbec nechrániš, ale práve naopak!

852145321

Toaletný papier totižto narozdiel od záchodovej dosky baktérie pohlcuje a tým pádom ich v sebe i uchováva. Záchodovú dosku však možno umyť a tým sa nečistôt a mikróbov zbaviť, “toaleťák” však neumyješ. Keďže papier baktérie v sebe udržiava a zlozvyku obkladať ním záchodovú dosku holduje množstvo ľudí, je jasné, pri tvojom obkladaní sa k tebe dostávajú mikróby, ktoré sa na papieri zachytili od človeka, ktorý ho použil pred tebou.

„Záchodové dosky nie sú prostriedkom, ktoré by prenášali nákazlivé organizmy, nič z nich nechytíte,“ tvrdí profesor William Schaffer z Vanderbilt University v Nashville.

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií